Pogovori s pokojnimi ne izčrpajo, ampak pomirijo

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

9 17.11.2017 22:24:48

Bišćan kljub bolečem porazu ostal GOSPOD, Milanič pa razložil, koliko Mariboru pomenijo TRI TOČKE

Maribor in Olimpija sta v Ljudskem vrtu odigrala zanimiv večni derbi, ki so ga z 1:0 dobili vijoličasti.

Edini zadetek je že v 6. minuti zabil Marcos Tavares, svoje misli po bojevitem obračunu pa sta takoj po tekmi strnila Igor Bišćan in Darko Milanič. Kako je tekmo videl trener Olimpije? »Zgodil se nam je manjši padec koncentracije v prvem polčasu, potem pa se je bilo težje vrniti v igro. Bila je izenačena tekma, Maribor je bil nevaren predvsem iz nekaterih protinapadov. Tudi mi smo imeli nekaj priložnosti, čeprav smo že pred tekmo vedeli, da jih ne bo veliko. Nismo jih izkoristili, zato moramo čestitati Mariboru,« je v kamero Kanala A povedal Igor Bišćan. Poraz ga pretirano ne skrbi: »Ne bo velikih problemov, poraz je moral slej ko prej priti. Ni prijetno, da je prišel sedaj, ampak ni nobenega problema. Mi gremo naprej.«

Njegov stanovski kolega z vijoličaste klopi je bil razumljivo toliko bolj zadovoljen. »Mislim, da je bila popolnoma zaslužena zmaga. V prvem polčasu smo imeli poleg zadetka veliko lepih priložnosti, ko bi lahko tekmo rešili. Tako smo jo morali braniti do konca,« je dejal. Pa ga je kdaj zaskrbelo, da se načrt lahko poruši? »Zaskrbelo me ni, bi pa bilo bistveno lažje, če bi še enkrat zadeli.«

Ta zmaga je za njegovo moštvo seveda zelo pomembna. »Pomeni veliko. Imamo tri točke prednosti in boljši medsebojni izkupiček. Gradimo naprej. Vemo, da bo nadaljevanje sezone zelo zahtevno, med drugim nas v ligi prvakov čakata še dve vrhunski tekmi,« je zaključil Primorec.

Značke: olimpija, maribor