Gruzijec peš bežal pred policisti

1 11.11.2017 20:32:13

Vujovićevi mladci pokazali MIŠICE

Martin Metelko
Rokometaši Kopra 2013 so v 9. krogu lige NLB v gosteh premagali novomeško Krko z 31:26 (20:13).

* Dvorana Marof, gledalcev 300, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).
* Krka: Tomič, Brajer, L. Rašo 3, Bevec 1, Didovič 3, Okleščen 7 (2), Pršina 2, Irman, Jakše 4, Udovč, D. Rašo, Papež 4 (1), Matko 1, Ban 1 (1), Klobčar.
* Koper 2013: Kocjančič, Vran, Dolenc, Grzentič 4, Nikolić, Vlah 4, Krečič 11, Matijaševič, Kocjančič, Moljk 1, Zugan 1, Rapotec 1, Smolnik 4 (4), Sokolič 3, Guček, Planinc, Bratkovič 2.
* Sedemmetrovke: Krka 6 (4), Koper 2013 4 (4).
* Izključitve: Krka 2, Koper 2013 14 minut.

Koprska zasedba je v osrednji tekmi devetega kroga pred 300 gledalci zanesljivo slavila v Novem mestu. Trenutno vodilna ekipa v državnem prvenstvu je vse dvome o šesti sezonski zmagi razrešila v prvi polovici tekme, njena predstava pa je lep obet pred bližnjima tekmama v tretjem krogu evropskega pokala EHF, ko se bo pomerila s poljsko zasedbo Gwardia Opole. Zmagovalec se bo nato uvrstil v skupinski del drugega najmočnejšega tekmovanja na stari celini.

Po uvodnem tipanju moči (3:3) so na dolenjskem parketu zagospodarili izbranci koprskega stratega Veselina Vujovića in v deveti minuti povedli s 6:3, štiri minute kasneje pa svojo prednost povišali na 10:6. A Primorci se s tem niso zadovoljili, do konca polčasa so zaigrali še bolj udarno in v vseh prvinah igre zasenčili povsem nebogljene gostitelje.

Na velik odmor so se podali z velikansko prednostjo (20:13), ki jo v drugi polovici tekme niso zapravili. Vseskozi so bili za korak pred Novomeščani, ki so očitno v krizi, saj so drugič zaporedoma ostali praznih rok. Po današnjem porazu proti Koprčanom so v prejšnjem krogu nekoliko nepričakovano izgubili v Dobovi, ki se krčevito bori za obstanek v družbi najboljših.

V koprski ekipi je blestel Grega Krečič, ki je dosegel kar enajst golov, v novomeški pa je bil strelsko najbolj učinkovit Grega Okleščen s sedmimi zadetki.

Koprska zasedba bo v prihodnjem krogu v sredo, 15. novembra, gostila trebanjski Trimo, novomeška pa bo v petek, 17. novembra, gostovala v Mariboru.