Skrito v raju: To je najljubši prizor Mateja ...

stas
0 30.04.2016 21:25:13

Krka z golom v 93. minuti do točke v Domžalah (video)

Arsen Perić
Nogometaši Domžal so v dvoboju z zadnjeuvrščeno Krko iztržili remi, kar pomeni, da so v boju za tretje mesto še povečali prednost pred najbližjim zasledovalcem Gorico.

Štiri kroge pred koncem imajo štiri točke naskoka. Na drugi strani je Krka, ki je izenačujoči zadetek dosegla v zadnji minuti sodnikovega podaljška, šestnajstič v sezoni osvojila točke (7 zmag, 9 remijev). Do Luke Koper, ki ima tekmo manj, jo loči ena točka, Celje na osmem mestu pa ji beži za šest točk.

Ekipi sta si zasluženo razdelili izkupiček; Domžale so do gola prišle rutinirano, Novomeščani pa so v drugem polčasu zapravili niz zrelih priložnosti, na koncu pa izenačili po strelu Lea Ejupa v 93. minuti.

domzale krka ARS_9420
Arsen Perić
Po zaspanem, neatraktivnem prvem polčasu, v katerem velja izpostaviti le priložnosti Dejana Trajkovskega in Aladina Šišića, se je igra v nadaljevanju razživela. Domžale so plaho krenile v napad, gostje pa so spretno izkoriščali prazen prostor, ki so ga ti puščali v obrambi.

Krka je imela pred zadetkom Domžal štiri zelo lepe priložnosti. V 58. minuti je Nana Welbeck zadel vratnico, dve minuti pozneje je najprej streljal Marin Perić, nato še Luka Majcen, prav ta igralec pa je v 72. minuti zapravil še 100-odstotno priložnost, ko v protinapadu žoge ni uspel poslati mimo Axela Maravala.

Kazen za neučinkovitost je prišla v 77. minuti. Šišić je streljal, vratar Krke Miodrag Mitrović žoge ni zadržal, Antonio Mance pa je odbitek pospravil v mrežo.

domzale krka ARS_9281
Arsen Perić
Krka je imela nato še dve priložnosti za izenačenje (Perić, Boccacini), zasluženo izenačenje pa je sledilo tik pred koncem, ko je Ejup z roba kazenskega prostora premagal Maravala.

Domžale - Krka 1:1 (0:0)

Domžale - Športni park, gledalcev 350, sodniki: Goričan, Lunežnik (oba Celje), Burjan (Ptuj).
Strelca: 1:0 Mance (77.), 1:1 Ejup (93.).
Domžale: Maraval, Vetrih (od 91. Zec), Horić, Wilson, Šišić, Repas (od 64. Grvala), Horvat, Trajkovski, Dobrovoljc, Alvir (od 75. Balkovec), Mance.
Krka: Mitrović, Bogdan (od 83. Ejup), Vučkić, Brkljača, Fuček, Kostanjšek, Marotti, Boccaccini, Welbeck, Perić (od 86. Majstorović), Potokar (od 39. Majcen).
Rumeni kartoni: Šišić, Horvat; Marotti, Majcen, Brkljača.

- nedelja:
16.55 Koper - Olimpija Lestvica 1. Olimpija 31 18 8 5 65:21 62 2. Maribor 32 17 11 4 69:29 62 3. Domžale 32 13 11 8 44:28 50 4. Gorica 32 13 7 12 42:42 46 5. Rudar 32 10 8 14 31:46 38 6. Zavrč 32 9 11 12 31:38 38 7. Krško 32 10 8 14 23:45 38 8. Celje 32 8 12 12 26:43 36 9. Luka Koper 31 8 7 16 33:49 31 10. Krka 32 7 9 16 26:48 30
Značke: domžale, krka