irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 07.08.2015 20:53:51

Novomeške točke v Zavrču

Nogometaši Zavrča so v 4. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti novomeški Krki z 0:1 (0:0).

Zavrčani še naprej ne najdejo prave forme na domačem igrišču. Doma niso zmagali že osem prvenstvenih tekem, čeprav so bili tudi tokrat na videz boljši tekmec, z več priložnostmi. Toda Krka je udarila z razdalje in po zaslugi Lea Ejupa prišla do druge zmage. za Zavrč pa je to prvi poraz v sezoni.

Gostitelji so bili v prvem polčasu aktivnejši tekmec, imeli nekaj priložnosti, najlepšo pa so zapravili v 36. minuti. Jure Matjašič je podal v prazen prostor, kamor je stekel doslej razpoloženi Dejan Glavica, prišel pred vratarja Miodraga Mitrovića, toda žogo poslal čez gol. Gosti so bili v napadu povsem neaktivni, v 45 minutah so sprožili vsega en strel, še po tem je žoga zgrešila vrata.

V 60. minuti so bili domači blizu vodstva, ko je Lovro Cvek zatresel prečko, potem ko je žogo že poslal čez Mitrovića. Gostitelji so imeli veliko premoč, vse je kazalo, da je završki zadetek le vprašanje časa. Toda v 76. minuti so domači doživeli šok. Ejup je izkoristil enega svojih močnejših orožij - strel od daleč - in s 30 metrov s prostega strela dosegel edini zadetek na tekmi. Ed Kevin Kokorović je imel še eno priložnost za domače, toda ostalo je pri zmagi Krke.

Zavrč bo v 5. krogu v torek gostoval v Novi Gorici, Krka pa bo dan pozneje gostila Domžale.