Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Omrežje velike mestne družine: To so pripadniki ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 25.04.2015 22:06:12

29. krog PLTS: Trikrat 0:0!

Arsen Perić
V petek in soboto bo odigranih vseh pet tekem 29. kroga domačega nogometnega prvenstva.

V petek sta bila na sporedu dva obračuna, nekoliko več zanimanja pa je požela tekma v Domžalah, kjer sta se srečala Radomlje in Maribor. Slednji je bil zaradi skromnih predstav v zadnjem času še posebej na tnalu, zato je bilo zanimivo videti, kako se bodo Štajerci odzvali na očitke. Toda aktualni prvaki so nalogo opravili z odliko, že v prvem polčasu je izid na semaforju kazal 0:3, po zadnjem sodnikovem žvižgu pa je bil rezultat kar 6:1 v prid Maribora. Dvakrat sta mrežo Radomelj zatresla Volaš in Tavares, po enkrat pa sta bila še uspešna Zahović in Viler.

nog-radomlje-maribor 7386 dw
Drago Wernig - TAKA
V večerni tekmi sta se pomerili še ekipi Velenja in Zavrča. Potem ko so Velenjčani na zadnji medsebojni prvenstveni tekmi Zavrč premagali kar s 7:2, je bilo verjetno kar nekaj tistih, ki so tudi tokrat pričakovali kakšno žogo v mreži ene ali druge ekipe. Toda moštvi nista bili ravno napadalno razpoloženi, resnih priložnosti na tekmi praktično ni bilo, tako da je končnih 0:0 kar primeren končni izid. Velenjčani, ki vsaj začasno ostajajo šesti na lestvici, tako še čakajo na strelca jubilejnega 900. zadetka, Zavrčani pa še držijo peto mesto.

zavrc_rudar_2
m24.si

Prva sobotna tekma je postregla z dvobojem med Olimpijo in Koprom, v kateri so Ljubljančani želeli na svojem igrišču priti do treh točk, s katerimi bi zadržali stik z vrhom. Vendar pa so se morali zadovoljiti le z eno, saj jim ni uspelo niti premagati gostujočega vratarja Simčiča. Zaostanek zeleno-belih za vodilnimi Mariborčani, s katerimi se bodo pomerili v sredo, tako zdaj znaša deset točk. Finalisti slovenskega pokala iz Kopra pa ostajajo sedmi.

matej palcic olimpija koper gw
Grega Wernig
V dvoboju sosedov na osmem in devetem mestu je bila Gorica kar s 3:0 boljša od Krke. Nogometaši iz slovenskega Las Vegasa so že po prvem polčasu vodili z 2:0, na začetku drugega pa so Novomeščani ostali brez izključenega Mojstrovića in se niso več uspeli vrniti v igro. Gorica je z zmago prehitela tekmeca na osmem mestu, ki kot zadnje zagotavlja prvoligaški status tudi v prihodnji sezoni.

gorica_0252
m24.si
Krog se je končal na Areni Petrol, kjer so Celjani gostili Domžale. Domačini so imeli lepo priložnost, da se z zmago zavihtijo pred drugouvrščenega tekmeca. Vendar pa jim to ni uspelo, vendar jim to ni uspelo. Srečanje se je končalo brez zadetkov, čeprav so gostje od 79. minute igrali z dvema igralcema manj. Remi pomeni, da je razmerje na lestvici ostalo enako. Domžale s šestimi točkami zaostanka za Mariborom ostajajo druge, Celjani so tretji z nadaljnjo točko manj.

29. krog prve lige telekom slovenije

RADOMLJE - MARIBOR 1:6 (0:3)
0:1 Zahović (8), 0:2 Tavares (15), 0:3 Viler (25), 1:3 Vuk (66), 1:4 Volaš (80), 1:5 Tavares (86), 1:6 Volaš (91)
(napoved, poročilo, Tavares v klubu 100)

ZAVRČ - RUDAR 0:0