Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 28.02.2015 17:14:04

Zmaji napolnili mrežo Radomelj

Arsen Perić
Čeprav so bili Radomljani edina prvoligaška ekipa, ki je v pripravljalnem obdobju na vsaki tekmi zatresla mrežo tekmeca, pa jim to na prvi uradni tekmi v novem letu ni uspelo.

Ljubljančani so bili večino tekme boljši tekmec in z dvema goloma Andraža Šporarja zasluženo zmagali na svoji 200. prvoligaški tekmi v svoji "novi zgodovini". Olimpija se je z enajsto zmago zadržala v stiku z vrhom, medtem ko Radomlje po 17. porazu ostajajo na dnu lestvice.

Olimpija je bila tista, ki je imela v prvem polčasu pobudo in bila nevarnejša za tekmečev gol. Sprožila je kar nekaj strelov proti vratom domačih, najnevarnejša pa v 26. in 28. minuti.

Najprej je iz prve poskusil Miha Zajc in zadel desno vratnico, dve minuti za njim pa je isti del okvirja zadel še Darijan Matić s strelom z roba kazenskega prostora. Domači resnejšega poskusa niso sprožili, večinoma so na svoji polovici zapirali poti proti svojemu golu.

V uvodu drugega polčasa so za nameček ostali še brez izključenega branilca Jureta Balkovca, ki je dobil svoj drugi rumeni karton zaradi prekrška nad Maticem Finkom. A to Olimpiji vsaj v naslednjih minutah ni pomagalo, saj si ni ustvarila nobene priložnosti.

PER_8761
Arsen Perić

A le do 67. minute, ko je z leve strani lepo podal Zajc, Andraž Šporar pa je z močnim strelom po tleh zadel za 1:0. Le nekaj trenutkov pozneje so Ljubljančani vodili že z 2:0, saj je Žan Cankar s strelom z glavo zatresel lastno mrežo po Zajčevi podaji iz kota.

Zmagovalec je bil dokončno odločen v 84. minuti, ko je po podaji Nika Kapuna z glavo zadel iz zagrebškega Dinama posojeni Kruno Ivančić. Piko na i je v 90. minuti postavil Šporar s svojim drugim zadetkom na tekmi, ko je v prazno mrežo pospravil žogo, ki se je do njega odbila od vratnice po strelu Luke Gajića.

Kalcer Radomlje - Olimpija 0:4 (0:0)

Domžale - Športni park, gledalcev 500, sodniki: Balažič, Praprotnik (oba Ljubljana) in Rojko (Logatec).
Strelci: 0:1 Šporar (67.), 0:2 Cankar (70./avtogol), 0:3 Ivančič (84.), 0:4 Šporar (90.).
KALCER RADOMLJE: Andrić, Balkovec, Lidjan, Rems, Cankar, Teinović, Zavrl (od 74. Avbelj), Cerar (od 57. Jakovljević), Stojilković, Vrhunc (od 88. G. Vuk), Perković.
OLIMPIJA: Šeliga, Lazevski, Bajrić, Mitrović, Fink, Kapun, Matić, Zajc (od 82. Žinko), Henty (od 60. Ivančić), Burgić (od 75. Gajić), Šporar.
Rumeni kartoni: Balkovec, Rems, Vrhunc; Ivančić.
Rdeči karton: Balkovec (54.).