Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

1 21.03.2024 12:01:21

Dvoboj z Realom visel v zraku, španska liga pa zdaj odločila: Trener Barce bo počival do ...

Trener Barcelone Xavi Hernandez je dobil kazen zaradi početja na zadnji tekmi španske lige.

Barcelona je na zadnji tekmi španske lige odčitala lekcijo Janu Oblaku in njegovim soigralcem. Dvoboj se je v Madridu končal z zmago Kataloncev s 3:0, tik pred koncem prvega polčasa pa je moral igrišče predčasno zapustiti trener Barcelone Xavi Hernandez.

Španski strokovnjak je razmaku dveh minut dobil dva rumena kartona, kar je pomenilo odhod v slačilnico. Sodnik je v poročilu po tekmi zapisal, da je Xavi dajal glasne in neprimerne pripombe na sodniško odločitev, ob tem naj bi šlo tudi za nepremišljene geste.

Ker je Xavi v letošnji sezoni že prišel v navzkriž s pravili španske lige, so se v Barceloni bali, da bo moral izpustiti kar nekaj tekem. Španska liga je zdaj odločila in sporočila, da bo Xavi izpustil naslednji dve tekmi v španski ligi, in sicer dvoboja z Las Palmasom doma in s Cadizom v gosteh.

Na tekme se bo lahko vrnil 21. aprila, takrat pa bo na sporedu tudi nadvse pomemben dvoboj z madridskim Realom. Barcelona bi v primeru poraza bržkone ostala brez možnosti za naslov prvaka, če bo izgubil Real, pa bi prvenstvo spet postalo zanimivo.

Značke: xavi, barcelona, španija