Poslanski turizem: za tri dni v resort na ...

Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

skrito-v-raju Njena.si

Skrito v raju: Zaključek 1. sezone zaznamovale ...

Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 02.02.2024 11:30:25

Real do zmage, srca navijačev pa je v gosteh osvojil prvi zvezdnik: Poteza Bellinghama trese splet! (video)

Zmaga Reala in čudovita gesta Juda Bellinghama, ki je obkrožila svet.

Nogometaši madridskega Reala so v zaostali tekmi 20. kroga španskega prvenstva v gosteh premagali Getafe z 2:0 in se znova povzpeli na vrh razpredelnice. Na njej imajo po 22 odigranih tekmah dve točki naskoka pred Girono.

Madridčani so v obračunu s tekmecem iz predmestja španske prestolnice povedli v 14. minuti, ko je prvič na tekmi zadel Joselu. Isti igralec je bil v 56. minuti natančen še drugič in postavil končni izid.

Čudovita gesta Bellinghama
Po tekmi so bile vse oči usmerjene v Angleža Juda Bellinghama, ki se je ob odhodu z zelenice ustavil pri enem od navijačev. Kasneje se je izkazalo, da gre za dečka z levkemijo, Bellingham pa mu je namignil, naj nikar ne izgubi nasmeška na ustih. To so ujele tudi kamere, posnetek pa se je hitro razširil na družabnih omrežjih in pritegnil precej pozornosti.

Real je po 22 odigranih tekmah zbral 57 točk, dve manj ima na svojem kontu Girona. Na tretjem in četrtem mestu sta Atletico Madrid slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka ter Barcelona, ki sta osvojila po 47 točk.

Barcelona je v sredo z 1:0 ugnala Osasuno, Atletico pa je bil z 2:1 boljši od Raya Vallecana.

Konec tedna bo na sporedu 23. krog, v katerem se bosta v nedeljo na Santiagu Bernabeuu pomerila Real in Atletico. Barcelona bo dan prej gostovala pri Alavesu, Girono pa prav tako v soboto čaka domača tekma proti Real Sociedadu.

Značke: bellingham, real