Poraz NKBM: z diletantsko tožbo hotela ...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 23.04.2023 18:36:05

Newcastle odčital lekcijo Tottenhamu

Nogometaši Newcastla so 32. krog angleškega prvenstva končali z visoko domačo zmago proti Tottenhamu s 6:1. Pet golov so zabili v prvi polovici prvega polčasa.

Srake iz Newcastla so na lestvici zaradi boljše razlike med danimi in prejetimi goli na tretjem mestu prehitele Manchester United. Oba kluba imata 59 točk, le da so rdeči vragi odigrali tekmo manj od srak.

Tottenham je po dveh zaporednih porazih v vse večjih težavah kar se tiče uvrstitve med četverico najboljših za nastop v ligi prvakov. Zdaj s tekmo več od Newcastla zaostaja šest točk, pretijo pa mu Aston Villa (51), ter s tekmo manj Liverpool (50) in Brighton (49), ki je odigral kar tri tekme manj od Tottenhama.

Po odhodu trenerja Antonia Conteja Spurs so Londončani osvojili vsega štiri od 12 točk, današnji dvoboj pa so začeli zelo slabo. Po 21 minutah so zaostajali z 0:5, zadeli pa so Jacob Murphy (2., 9.), Joelinton (6.), ter Alexander Isak (19., 21.). Na začetku drugega polčasa je s 24. zadetkom v prvenstvu rezultat znižal Harry Kane, končni izid pa je v 67. postavil Callum Wilson.

Na edini preostali današnji tekmi je West Ham s 4:0 v gosteh ugnal Bournemouth. Polfinalisti konferenčne lige so po zmagi skočili na 13. mesto, Bournemouth pa je padel na 15.

Že v petek je po remiju s 3:3 proti Southamptonu londonski Arsenal omogočil Manchester Cityju, da ima do konca prvenstva vse v svojih rokah. V sredo se bosta namreč tekmeca za naslov pomerila v Manchestru. City je odigral 30 tekem in ima z dvema obračunoma manj 70 točk, pet manj od topničarjev.