5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 25.10.2022 20:52:18

Kepa preprečil Šeškov prvenec

Nogometaši Chelseaja so si že zagotovili nastop v izločilnih bojih lige prvakov. To so si v skupini E zagotovili z zmago 2:1 v Salzburgu, kjer je ekipa slovenskega reprezentanta Benjamina Šeška, ki je igral od 61. minute, po 40 domačih tekmah v vseh tekmovanjih izgubila, izgubila pa je tudi prvo tekmo v letošnji ligi prvakov.

Chelsea bi lahko vprašanje zmagovalca rešil že v prvem polčasu. Mateo Kovačić ga je z natančnim strelom pod prečko v 23. minuti popeljal v vodstvo, toda to bi bilo lahko še precej višje, saj so Londončani zapravil kup priložnosti, posebno to velja za Pierre-Emericka Aubameyanga, ki je zapravljanje priložnosti nadaljeval tudi na začetku drugega dela.

V 49. minuti je sledila kazen, ko je protinapad Avstrijcev zaključil Chukwubuike Adamu. Toda dvakratni evropski prvak je znal odgovoriti na zadetek gostiteljev, v 64. minuti je s podobno natančnim strelom, kot je bil Kovačićev v prvem delu, zelo razpoloženega švicarskega vratarja Philippa Köhna premagal Kai Havertz.

Po zaostanku so domači vse moči preusmerili v napad, pripravili so si tri lepe priložnosti, Šeško je eno zapravil - Kepa Arrizabalaga mu je strel z roba kazenskega prostora ubranil, eno pa pripravil soigralcu, toda izid se ni spremenil.

Chelsea ima krog pred koncem deset točk, Salzburg šest, zagrebški Dinamo in Milan pa s tekmo manj štiri.

V skupini G je Sevilla s 3:0 doma premagala Koebenhavn in obdržala nekaj možnosti za uvrstitev v osmino finala, se pa močno približala vsaj nadaljevanju sezone v evropski ligi. Gole za Špance, ki so v letošnji ligi prvič zmagali, so v drugem polčasu dosegli Youssef En-Nesyri, Isco in Gonzalo Montiel.

Značke: nogomet, liga prvakov