8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 22.05.2022 18:55:02

Drama vseh dram! Boj Manchester Cityja in Liverpoola za naslov angleškega prvaka se je razpletel takole!

Končano je angleško prvenstvo, novi prvak je ...

... Manchester City! Za obe ekipi sta se zadnji tekmi začeli kot iz nočne more. Vodilni City se je proti Aston Villi znašel v zaostanku po zadetku Mattyja Casha v 37. minuti, Liverpoolčan po srcu Philippe Coutinho je v 69. minuti zabil za 0:2. Liverpool je na Anfieldu proti Wolvesom že v tretji minuti zaostajal z 0:1, zadel je Pedro Neto ...

A ker je Sadio Mane v 24. minuti poravnal na 1:1, se je Liverpool dolgo zdel bližje naslovu. Potreboval je le še en zadetek ...

Potem se je v Manchestru začela 'golijada' Cityja. Med 76. in 81. minuto so udarili Ilkay Gündogan, Rodri in še enkrat Gündogan. In City je po zmagi s 3:2 kljub istočasni zmagi Liverpoola z zadetkoma Mohameda Salaha in Andyja Robertsona s 3:1 postal angleški prvak!

V ligo prvakov sta se uvrstila še Chelsea in Tottenham, iz lige pa je poleg Norwicha in Watforda izpadel Burnley. V zadnjem krogu se je rešil Leeds.