Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 02.05.2022 23:18:23

Rdeče vrage kljub zmagi le še teorija pelje do lige prvakov

Nogometaši Manchester Uniteda so v zadnji tekmi 35. kroga angleškega državnega prvenstva slavili proti Brentfordu s 3:0. Kljub temu bi jih le še čudež popeljal do lige prvakov v prihodnji sezoni.

Šestouvrščeni rdeči vragi imajo na lestvici po 36 odigranih tekmah 58 točk in se jim v prihodnji sezoni obeta nastop v evropski ligi. Tottenham ima namreč na petem mestu ob dveh tekmah manj tri točke več, Arsenal, ki je prav tako odigral 34 tekem, pa je zbral 63 točk.

United je v deveti minuti v vodstvo popeljal Bruno Fernandes, v 62. minuti pa je najstrožjo kazen realiziral Cristiano Ronaldo za 18. zadetek v sezoni. Raphael Varane je v 72. minuti postavil končni izid s prvim golom za rdeče vrage.

Manchester City (83 točk) in Liverpool (82) na vrhu lestvice nadaljujeta mrtvi tek v boju za naslov prvaka. Ta konec tedna so sinjemodri s 4:0 ugnali Leeds, nogometaši iz mesta Beatlov pa so z 1:0 premagali Newcastle.

Med drugoligaše se bo preselil Norwich, blizu te usode je tudi Watford. Med elito se je že uvrstil Fulham, ki si je danes zagotovil prvo mesto v championshipu oz. drugem rangu tekmovanja.

Značke: nogomet, anglija