Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Poroka na prvi pogled: Marko le odigral ...

Scheffler 23 pm Ekipa24.si

Številka ena na svetu v lisicah! Ne boste ...

0 09.04.2022 18:48:36

Atletico niz zmag v la ligi končal proti Mallorci

Nogometaši Atletico Madrida so doživeli osmi poraz v španskem prvenstvu. Na gostovanju na Balearih so morali priznati premoč Mallorci, ki je z zadetkom Vedata Muriqija z bele točke prišla do dragocenih treh točk v boju za obstanek v elitni konkurenci.

Atletico Madrid je tako prekinil serijo šestih zmag v LaLigi in doživel boleč udarec v boju za eno od prvih štirih mest, ki prinašajo sodelovanje v ligi prvakov v naslednji sezoni. Njegov neposredni tekmec Betis je v gosteh premagal Cadiz (2:1), tako da na petem mestu za zasedbo Jana Oblaka zaostaja zgolj eno točko.

Atletico je po obrambni predstavi sredi tedna v ligi prvakov odigral še eno skromno tekmo. Izrazitih priložnosti za zadetek ni imel, Jan Oblak pa je moral po žogo v mrežo v 68. minuti, ko je kosovski napadalec Vedat Muriqi učinkovito izvedel najstrožjo kazen. Mallorca je prekinil niz sedmih porazov in po 53 dneh dosegla zadetek na svojem stadionu. S sedmo zmago v sezoni je zapustila cono izpada oziroma zadnja tri mesta, ki vodijo v nižjo kategorijo.

Značke: nogomet, španija