Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Skrito v raju: Renato šokiral z maščevanjem

matej mohoric 24 mm Ekipa24.si

Matej Mohorič o nedolžni ureznini, ki mu je niso...

0 19.02.2022 21:31:02

SPEKTAKULAREN DAN v Angliji! Preobrat tu, presenečenje tam in prvenstvo je spet ODPRTO!

Čeprav so mnogi menili, da si je v angleškem prvenstvu Manchester City v boju za prvaka priigral preveliko prednost, po novem ne kaže več na to. City je v 26. krogu doživel nepričakovan poraz, v Manchestru ga je s 3:2 premagal londonski Tottenham.

Največ zaslug za to ima Harry Kane, ki je dosegel dva gola, zmagovitega je prispeval v peti minuti sodniškega dodatka.

Londončane je sicer v vodstvo popeljal Dejan Kuluševski. Ilkay Gündogan in Rijad Mahrez iz enajstmetrovke sta dvakrat poskrbela za izenačenje, toda po zaslugi Kana so točke vendarle odšle v London.

Spodrsljaj Cityja sta izkoristila Liverpool in Chelsea. Liverpoolčani so se mu ob tekmi manj približali le na šest točk zaostanka, potem ko so s 3:1 doma ugnali Norwich. Ta je sicer na začetku drugega polčasa povedel, toda Sadio Mane, Mohamed Salah in Luis Diaz so reči postavili na svoje mesto.

Chelsea je z golom Hakima Ziyecha v 89. minuti dobil londonski obračun z Crystal Palaceom.

Tottenham je naredil tudi še bolj zanimiv boj za četrto mesto, ki še vodi v ligo prvakov. To sicer zaseda Manchester United, a Tottenham ob dveh tekmah manj za njim zaostaja le štiri točke. Priložnost za vrnitev na četrto mesto je danes zamudil West Ham, ki je le remiziral z Newcastlom, z West Hamom pa se je izenačil Arsenal, ki je z 2:1 doma ugnal Brentford.

V boju za obstanek sta bila poleg Newcastla uspešna tudi Burnley, s 3:0 je v gosteh premagal Brighton, in Watford, ki je v gosteh z 1:0 ugnal Aston Villo. "Vroči Southampton" je poglobil krizo Evertona, doma je bil od njega boljši z 2:0.

Značke: nogomet, anglija