Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Maja in Irenca, popolni kandidatki za Delovno ...

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 13.01.2022 22:05:36

Vsi so želeli MADRIDSKI FINALE španskega superpokala! Oblakov Atletico je proti Athleticu ...

Znana sta finalista španskega nogometnega superpokala.

V zaključni tekmi turnirja, ki ga gosti Savdska Arabija, se bosta v nedeljo pomerila Real Madrid in branilec lanske zmage Athletic Bilbao. Slednji je v četrtek v polfinalu z 2:1 (0:0) premagal Atletico Madrid Jana Oblaka. Real je že v sredo s 3:2 po podaljšku premagal Barcelono.

Potem ko je Atletico že v prvi minuti dosegel gol, a je bil zaradi prepovedanega položaja razveljavljen, je Madridčanom do vodstva z avtogolom v 62. minuti pomagal Unai Simon. A Baski so ob koncu tekme zrežirali preobrat, najprej je slovenskega vratarja Oblaka ugnal Yeray Alvarez v 77., le štiri minute zatem pa je bil uspešen še Nico Williams.

V finalu, ki bo v nedeljo, 16. januarja ob 19.30, se bosta tako pomerili ekipi, ki v prejšnji sezoni nista osvojili lovorik v državnem prvenstvu oziroma pokalu.

Real Madrid je z zadetki Viniciusa, Karima Benzemaja in Fedeja Valverdeja v sredo ugnal Barcelono, za katero sta bila uspešna Luuk de Jong in Ansu Fati.