Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 15.01.2021 07:14:32

ŠOK! Nič ne bo z nedeljskim EL CLASICOM, v Madridu ne morejo verjeti, kaj se jim je zgodilo! (video)

V finalu španskega nogometnega superpokala bosta v nedeljo v Sevilli igrala Barcelona in Athletic Bilbao. Katalonci so v polfinalu v sredo po enajstmetrovkah premagali Real Sociedad, Baski pa danes Real Madrid z 2:1 (2:0).

V sredo se je v finale po streljanju enajstmetrovk prebila Barcelona, pri kateri je manjkal poškodovani Lionel Messi. Redni del se je v Cordobi končal z 1:1, po strelih z bele točke pa so slavili Katalonci s 3:2.

V drugem polfinalu sta se v Malagi pomerila Real iz Madrida in Athletic iz Bilbaa. Slednji je bolje začel in dobil prvi polčas z 2:0, oba gola je dosegel Raul Garcia (18. in 38. minuta z bele točke). A Madridčani so se v drugem polčasu prebudili in Karim Benzema je v 75. minuti znižal na 1:2, ki najprej sicer ni obveljal zaradi prepovedanega položaja, vendar je po pregledu posnetka Real vendarle znižal rezultat. V 96. minuti tekme je Real še enkrat poskušal priti do enajstmetrovke zaradi domnevnega igranja z roko, a rezultat na semaforju se ni več spremenil, Real pa je doživel še en hud udarec v letošnji sezoni.

Finale bo na sporedu v nedeljo ob 21. uri v Sevilli.

Značke: nogomet, španija