Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

1 01.12.2020 21:37:48

OPA, TEŽAVE! Real Madrid pleše na tankem ledu, potem ko si je PRIVOŠČIL TOLE!

Nogometaši v ligi prvakov so začeli 5. krog skupinskega dela.

V skupini A je Salzburg v gosteh premagal moskovsko Lokomotivo s 3:1, sloviti Real iz Madrida pa je v skupini B v gosteh pri Šahtarju iz Donjecka izgubil z 0:2.

Salzburg je v Moskvi že v prvem polčasu dvakrat zadel prek Mergima Berishe. V 79. je Anton Mirančuk zmanjšal zaostanek z bele točke, toda Avstrijci so le dve minuti pozneje spet pobegnili po golu Karima Adeyemija. Salzburg je tako vpisal prvo zmago v tekmovanju, s katero je zadržal možnosti za vsaj tretje mesto in nadaljevanje evropske poti. Kljub porazu in dejstvu, da je še brez zmage, pa je še vedno v igri za to tudi Lokomotiva.

Real pa je v Ukrajini v skupini B doživel drugi poraz, še drugega proti Šahtarju. Ta je povedel v 57. minuti z golom Dentinha, prednost pa podvojil v 83., ko se je med strelce vpisal Manor Solomon. Obe ekipi imata zdaj po sedem točk, Šahtar pa je boljši v medsebojnih tekmah, kar pomeni, da je Real postavil pod vprašaj napredovanje v drugi del. Pred obema ekipama je namreč na prvem mestu Borussia iz Mönchengladbacha.

V torek so na vrsti še preostale tekme v skupinah od A do D, v sredo pa še od E do H.

Za zdaj se je v osmino finala uspelo prebiti že nogometašem Seville, Chelseaja, Juventusa, Barcelone, Manchester Cityja in Bayerna.