doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 15.03.2018 21:28:21

Oblak in Kampl v četrtfinalu lige Europa

Nogometaši Atletica so si kot prvi zagotovili napredovanje v četrtfinale lige Europa.

Na povratni tekmi osmine finala so s 5:1 v gosteh premagali moskovsko Lokomotivo, glavnino dela pa so opravili že na prvi tekmi, ki so jo dobili s 3:0. Slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka ni bilo v kadru Atletica.

Atletico je v vodstvo popeljal Angel Correa z golom v 16. minuti. Maciej Rybus je štiri minute kasneje izenačil, Madridčani pa so v drugem delu povsem razbili Moskovčane. Saul Niguez je zadel v 47. minuti, Fernando Torres pa v 65. in 70. minuti. V 85. minuti je končni izid postavil Antoine Greizmann.

Četrtfinalno vstopnico si je v 'slovenskem obračunu' zagotovil še Leipzig. Ekipa Kevina Kampla (obsedel je na klopi) je bila boljša od ruskega Zenita, za katerega je vseh 90 minut odigral Miha Mevlja. Pred tednom dni je bilo 2:1 za Nemce, nocojšnje srečanje pa se je končalo z rezultatom 1:1.

Jean-Kevin Augustin je Leipzig popeljal v vodstvo v 22. minuti, v sodniškem dodatku prvega polčasa je izid izenačil Sebastian Driussi. Timo Werner pa je v 82. minuti zapravil enajstmetrovko za Leipzig.

Četrtfinale so si zagotovili še Marseille, Lazio, Sporting, CSKA Moskva, Arsenal in RB Salzburg.

Marseille je izločil Athletic Bilbao s skupnim izidom 5:2, Lazio s 4:2 Dinamo Kijev, Sporting Lizbona po podaljšku in s 3:2 Viktorio Plzen.

CSKA Moskva je izločila Lyon po zaslugi več golov v gosteh, trikrat je zadela danes v Franciji, tekma se je končala s 3:2, prva pa z 1:0 za Francoze. Arsenal je s skupnih 5:1 izločil Milan, Salzburg pa z 2:1 s prve tekme Dortmund. Na drugi tekmi golov ni bilo.