Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 22.11.2017 23:05:52

V osmino finala še Chelsea in Barcelona

Nogometaši v ligi prvakov so odigrali še drugo polovico 5. kroga. Po Tottenhamu, Realu Madridu, Bešiktašu, Manchester Cityju, Paris St. Germainu in Bayernu sta si danes preboj v osmino finala zagotovila še Chelsea in Barcelona.

V skupini C sta se najprej srečala Karabah in Chelsea. Londončani so slavili s 4:0. Glavni sodnik Manuel De Sousa je dosodil dve enajstmetrovki za goste ob rahlih kontaktih, ob tem pa pri prvi pokazal tudi rdeči karton Rašadu Sadigovu. To pa so Londončani unovčili, v 21. in 71. minuti sta z bele točke zadela Eden Hazard in Cesc Fabregas, v 36. pa je lepo akcijo s številnimi hitrimi podajami z golom dokončal Willian. Brazilec je svoj drugi gol na tekmi dosegel v 85. minuti.

Na drugi tekmi te skupine je madridski Atletico gostil Romo in zmagal z 2:0. Špance, ki so sploh prvič zmagali v tej sezoni lige prvakov in tako obstali v igri za osmino finala, je do vodstva v 69. minuti popeljal Antoine Griezmann, ki je zadel s škarjicami iz bližine. V 85. minuti je zmago Špancev potrdil Kevin Gameiro. Slovenski vratar Jan Oblak je branil celo tekmo za Atletico. Pri Italijanih je v 83. minuti moral zaradi drugega rumenega kartona z igrišča Bruno Peres.

V skupini A je moskovski CSKA z 2:0 ugnal Benfico in tako ostaja v igri za osmino finala, medtem ko so Portugalci praktično končali evropsko zgodbo. Vratar domačih Igor Akinfejev je v ligi prvakov ohranil svojo mrežo nedotaknjeno prvič po novembru 2006. Na drugi tekmi je Basel ugnal Manchester United z 1:0. Michael Lang je bil edini strelec na tekmi, zadel je v 90. minuti. Možnosti za napredovanje imajo vsi razen Benfice, v najboljšem položaju pa je United z zgolj enim porazom.

V skupini B je PSG prišel še do pete zmage, tokrat je premagal Celtic kar s 7:1. Škoti so sicer povedli v drugi minuti z golom Mousse Dembeleja, a že v naslednje pol ure je udaril udarni trojček Parižanov in odločil tekmo. Neymar je zadel v deveti in 22. minuti, v 29. je bil uspešen Edinson Cavani (dosegel je svoj 13. gol na zadnjih 13 tekmah lige prvakov), v 35. pa še Kylian Mbappe. V 75. minuti je Marco Verratti zadel za 5:1, štiri minute zatem je Cavani povišal na 6:1, v 80. minuti pa se je med strelce pri domačih vpisal še Dani Alves. PSG tako zanesljivo vodi v skupini, z doseženimi 24 in prejetim zgolj le enim zadetkom pa je najboljši v ligi prvakov tudi v tem pogledu.

Na drugi tekmi skupine je Anderlecht Roberta Berića, ta je obsedel na klopi za rezervne igralce, doma izgubil proti Bayernu z 1:2. Ta je povedel v 51. minuti z golom Roberta Lewandowskega. Belgijci so izenačili v 63. minuti prek Sofianeja Hannija, toda v 77. minuti je Corentin Tolisso Bavarce znova popeljal do vodstva.

V skupini D je lizbonski Sporting s 3:1 premagal Olympiacos. Bas Dost v 40. in Bruno Cesar v 43. sta bila v prvem polčasu uspešna za domače, ki so še povišali prednost v 66. minuti z novim Dostovim golom. V 86. minuti je zadetek za goste prispeval Vadis Odjidja-Ofoe. V derbiju skupine pa je Juventus doma proti Barceloni igral 0:0. To pomeni, da je Barcelona že osvojila prvo mesto v skupini in si zagotovila osmino finala. Juventus in Sporting pa se bosta borila za drugo mesto v zadnjem krogu. Torinčani gostujejo v Pireju, Lizbončani pa v Barceloni.