49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

6 22.11.2017 14:05:09

Čeferin, temu je treba narediti konec! Zvezdnika Reala in Cityja s sporno potezo razburjata nogometno javnost

Po torkovih tekmah lige prvakov sta precej prahu dvignila zvezdnika Manchester Cityja in Reala.

Torkove tekme lige prvakov so že za nami, med drugim pa sta si napredovanje v osmino finala krog pred koncem zagotovila tudi madridski Real in Manchester City.

A ravno na tekmah omenjenih ekip je prišlo do spornega dogodka, ki je razjezil številne ljubitelje nogometa in velike zagovornike fair-playja. Nogometaš Reala Dani Carvajal in član Cityja Kevin De Bruyne sta na zadnji tekmi dobila vsak po en rumen karton. Nič takšnega, a sporno je predvsem to, v kakšnih okoliščinah sta ga prejela in zakaj.

Španec ga je dobil na tekmi proti Apoelu, in sicer v 90. minuti, ko je Real že vodil s 6:0 in imel zmago kakopak zagotovljeno. A Špancu se očitno ni zdelo tako, v 90. minuti pa je zaradi zavlačevanja (!) porumenel.

Nekaj podobnega se je zgodilo v Manchestru. Gostitelji, ki so si napredovanje zagotovili že pred torkovim obračunom s Feyenoordom, so na nepomembnem obračunu močno prevladovali, v enem od napadov pa je prvi zvezdnik moštva De Bruyne storil zelo neumen prekršek, po katerem mu je glavni delivec pravice pokazal karton rumene barve.

Oba nogometaša bosta morala zaradi rumenih kartonov prihodnja obračuna izpustit, na takšen način pa sta si zagotovila nastop v osmini finala, ki nosi neprimerno večjo težo.