gv
gv
6 30.07.2017 08:31:15

Messi čaral na el clasicu: Senzacionalni Argentinec tako načel mrežo Reala (video)

Ponoči je bil na ameriških tleh odigran el clasico, ki pa se je končal z zmago Barcelone.

Barcelona je bila na prvi prijateljski tekmi po dolgih letih s 3:2 boljša od Reala. V Miamiju je vse kazalo, da bo Barcelona odčitala pravo lekcijo Madridčanom, ki so po vsega sedmih minutah zaostajali že z 2:0, nato pa so Katalonci popustili oziroma galaktiki strnili vrste.

V Miamiju je mrežo prvi načel Lionel Messi, ki je lepo izkoristil podajo Sergia Busquetsa, nato pa preigral tri nogometaše Reala in z malce pomoči nasprotnega branilca Varana, ki je pri strelu nekoliko preusmeril žogo, dosegel vodilni zadetek. Že nekaj minut kasneje je na 2:0 povišal Ivan Rakitić, v štirinajsti minuti pa je najprej izid znižal Mateo Kovačić, v drugi polovici prvega polčasa pa je izenačil Marco Asensio.

V drugem polčasu je pobudo prevzel Real, kljub temu, da je imela večino časa žogo v svoji posesti Barcelona. Kljub številnim poskusom Madridčanov je Barcelona uspela doseči zmagoviti zadetek. Pod njega se je podpisal Gerard Pique, še drugič na tekmi pa se je med podajalce vpisal Neymar. Pique je bil izbran tudi za najkoristnejšega igralca dvoboja.

Značke: real, barcelona