Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

gv
0 30.05.2017 14:26:53

Sveže iz Anglije: Arsene Wenger se je odločil!

Zdaj ni več nobenih dvomov!

Francoski nogometni strateg Arsene Wenger namerava še vsaj dve leti ostati na mestu trenerja Arsenala. Sedeminšestdesetletni Wenger je poročanju medijev na Otoku lastnika topničarjev Stana Kroenkeja obvestil, da bo sprejel ponudbo ter podpisal dvoletno podaljšanje pogodbe s tem premier ligaškim moštvom, kar pomeni, da bo na klopi Arsenala 23 let.

Wenger je od leta 1996 trener londonskega Arsenala, s katerim je trikrat osvojil angleško premier League, sedemkrat angleški pokal in šestkrat angleški super pokal.

Wenger se je že v ponedeljek, dva dneva potem, ko je Arsenal v finalu pokala FA na Wembleyju z 2:1 premagal državnega prvaka Chelsea, sestal z ameriškim magnatom Kroenkejem in izvršnim direktorjem Ivanom Gazidisom na pogovorih o prihodnosti, glede na to, da se mu bo junija iztekla pogodba. Čeprav se Arsenal prvič v 20 letih ni uvrstil niti v kvalifikacije lige prvakov, Wenger še naprej uživa zaupanje vodilnih mož kluba iz severnega Londona.

Značke: wenger, arsenal, kroenke