Skrito v raju: Igralec na odru gol kot glista

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 29.04.2017 18:32:50

Zmaga Reala ob novem rekordu Ronalda, ki ni realiziral (sporne?) enajstmetrovke

Kraljevi klub je naredil nov korak proti naslovu španskega prvaka.

Cristiano Ronaldo je z zadetkom na tekmi španskega prvenstva med Realom in Valencio (2:1) postavil rekord v številu zadetkov, kar zadeva najmočnejše evropske lige. Zdaj je pri 367 golih, doslej je bil izenačen z Angležem Jimmyjem Greavesom. Zadetek portugalskega zvezdnika proti Valencii je bil njegov 280. v španski ligi, tri je Ronaldo dosegel v dresu lizbonskega Sportinga, 84 pa pri Manchester Unitedu. Zdaj 77-letni Greaves pa je 366 golov dosegel v 528 tekmah v dresih Chelseaja, Milana, Tottenhama in West Hama med letoma 1957 in 1971. Za petami Angleža je tudi zvezdnik Barcelone, Lionel Messi, ki je v dresu Kataloncev dosegel 345 ligaških zadetkov.

Sicer pa se je kraljevi klub proti Valencii zelo mučil, Ronaldo pa bi lahko strelski izkupiček še izboljšal, vendar v 57. minuti ni realiziral najstrožje kazni, Alves je njegov strel ubranil. Enajstmetrovka je znova dvignila precej prahu, mnogi so namreč prepričani, da Parejo ni nepravilno oviral Modrića. Ravno Parejo pa je nato z mojstrovino iz prostega Real spravil v zahteven položaj, a se je znova rešil, v 86. minuti je za končnih 2:1 zadel Marcelo.