pakiranje Njena.si

Celotnega pakiranja in selitve v oddaji ne vidite

0 16.03.2017 23:16:18

Slovo Mevlje in Verbiča od evropske lige

Ruski Rostov Mihe Mevlje in danski Koebenhavn Benjamina Verbiča sta se poslovila od evropske lige v nogometu. Za Rostov je bil usoden angleški Manchester United, ki je po neodločenem izidu na prvi tekmi (1:1), danes na Old Traffordu slavil z 1:0 (0:0), za Koebenhavn pa nizozemski Ajax, ki je na svoji Areni zmagal z 2:0 (2:0).

V četrtfinale so se poleg Manchester Uniteda in amsterdamskega Ajaxa prebili še turški Bešiktaš iz Istanbula, španska Celta Vigo, belgijska Anderlecht in Genk, francoski Lyon ter nemški Schalke. Žreb četrtfinalnih parov bo v petek na sedežu Evropske nogometne zveze (Uefa) v Nyonu.

Rdeči vragi so dolgo čas lomili odpor žilavih igralcev iz Rostova. V prvem polčasu so zapravili nekaj lepih priložnosti, v drugem pa navkljub bolj pogumni igri Rusov gol zmagoviti go dosegli v 70. minuti, ko je zadel Španec Juan Mata. Mevlja je odigral celotno tekmo za Rostov.

Ajax je temelje za napredovanje postavil že v prvem polčasu, ko sta zadela Bertrand Traore in Kasper Dolberg. Gostujoči trener Stale Solbakken je v 57. minuti v ogenj poslal tudi Verbiča, a je ostalo pri izidu iz prve polovice tekme.

V nemškem obračunu je smetano pobral Schalke. Obe tekmi sta se končali z neodločenima izidoma, Schalke pa je napredoval zaradi večjega števila doseženih golov v gosteh. Za gostitelje iz Mönchengladbacha sta v prvem polčasu zadela Andreas Christensen in Mahmoud Dahoud, za goste iz Gelsenkirchna pa v drugi polovici tekme Leon Goretzka in Nabil Bentaleb.

Lyon je večji del dela proti Romi opravil že na prvi tekmi, ko je zmagal s 4:2, na današnji v večnem mestu pa je domača zasedba zmagala z 2:1. Za italijansko ekipo sta zadela Kevin Strootman in Lucas Tousart (avtogol), za francosko pa Mouctar Diakhaby.

*Manchester United - Rostov                 1:0 (0:0)    1:1
(Miha Mevlja je odigral celotno tekmo za Rostov)
*Anderlecht - Apoel Nikozija                1:0 (0:0)    1:0
Roma - *Olympique Lyon                      2:1 (1:1)    2:4
*Ajax Amsterdam - Koebenhavn                2:0 (2:0)    1:2
(Benjamin Verbič je igral od 57. minute za Koebenhavn)
Borussia Mönchengladbach - *Schalke         2:2 (2:0)    1:1

* Opomba: ekipe, označene z zvezdico (*), so se uvrstile v četrtfinale. Žreb četrtfinalnih parov bo 17. marca v Nyonu.