Skrivnost elitne vile za pol milijona: kako sta si...

Uau! To je ta nora Dončićeva trojka, ki je ...

gv
gv
0 13.06.2017 15:35:11

17 let od zgodovinske tekme Slovenije: Zmaga, ki bi jo lahko preprečila le naravna katastrofa! No ... (video)

Le kdo se ne spomni te zgodovinske tekme, ki je bila na sporedu pred natanko 17 leti?!

Pisalo se je leto 2000, ko sta se 13. junija na prvi tekmi evropskega prvenstva v Charleroiju pomerila Slovenija in Jugoslavija. Sloveniji je kazalo odlično, po vodstvu s 3:0 pa so praktično vsi pričakovali zmago slovenske reprezentance. Nepozaben je bil tudi komentar Igorja E. Berganta, ki je v neposrednem prenosu izjavil, da lahko zmago Slovenije prepreči le naravna katastrofa. Tako smo menili vsi, nato pa se je začelo.

Najprej je v 52. minuti v igro vstopil Savo Milošević, po njegovi zaslugi pa je bil izid na semaforju dobrih 10 minut kasneje že poravnan na 3:3. Za slovensko reprezentanco sta zadetke dosegla Zlatko Zahovič (23. in 57.) in Miran Pavlin (52.), za jugoslovansko pa Savo Miloševič (66. in 73.) in Ljubinko Drulovič (69.).

Slovenija je na naslednji tekmi izgubila proti Španiji, za konec pa remizirala z Norveško in kot zadnjeuvrščena v skupini C evropskega prvenstva na Nizozemskem in Belgiji ostala brez napredovanja.