Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

au
au
0 28.04.2017 15:55:17

Indijka se je postavila ob bok Usainu Boltu

Na svetovnem Mastersu v novozelandskem Aucklandu je zlati kolajni v teku na 100 in 200 metrov osvojila indijska tekmovalka Man Kaur. Vse lepo in prav, če ne bi gospa imela 101 leto?!

Pravzaprav je bila edina tekmovalka v svoji kategoriji, do cilja v teku na 100 metrov pa je prišla v minuti in 14 sekundah. Potem je zmagala še v teku na 200 metrov (celo v metu krogle, ko je bilo za odličje dovolj 2,1 metra) in se postavila ob bok najhitrejšemu zemljanu Usainu Boltu.

Gospa Kaur, ki svoje kolajne proslavlja s plesom, je svojo atletsko kariero začela pri 93 letih, v osmih letih pa je osvojila že 17 zlatih kolajn. Na letošnjem prvenstvu še ni rekla zadnje, saj se bo potegovala še za odličje v metu kopja.

"Zelo sem srečna, ker sem tukaj. Počutim se, kot da so vsi okoli mene moji otroci. Dokler bom živa, bom tekla," je novinarjem povedala Indijka.

Svetovni masters se odvija vsake štiri leta in je namenjen atletinjam in atletom, ki so stari več kot 30 let - v kategorijah srednjih let in seniorjev. Naslednje igre bodo leta 2021 na Japonskem, takrat organizatorji pričakujejo 50 tisoč udeležencev.