Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 15.02.2024 19:35:42

Krka prvi finalist pokala Spar

Martin Metelko
Košarkarji Krke so v prvem polfinalu zaključnega turnirja pokala Spar v Ljubljani premagali Rogaško s 85:72 (17:24, 44:44, 68:63).

* Dvorana Kodeljevo, gledalcev 1000, sodniki: Pukl (Limbuš), Pipan (Cerklje na Gorenjskem), Mohorič (Velenje).
* Rogaška: Greene 5 (3:4), Tabak 9 (2:2), Močnik 4, Session 16, Sivka 3, Čebular 3, Kralj 16 (2:3), Sikiraš 16 (1:2).
* Krka: Planinić 7 (3:3), Hamilton 11, Stergar 6, Bobnar 3, Bačvić 7 (2:2), Cerkvenik 17, Cousins 10 (0:1), Špan 19 (2:2), Radovanović 5 (1:2).
* Prosti meti: Rogaška 8:11, Krka 8:12.
* Met za tri točke: Rogaška 6:25 (Kralj 2, Tabak, Sikiraš, Sivka, Čebular), Krka 11:23 (Cerkvenik 3, Hamilton 3, Špan 3, Bobnar, Bačvić).
* Osebne napake: Rogaška 17, Krka 19.
* Pet osebnih: Radovanović (40.).

Košarkarji Krke so prvi finalisti pokala Spar. Na Kodeljevem so v polfinalu premagali Rogaško s 85:72, v finalu v petek ob 20.30 pa se bodo pomerili z zmagovalcem dvoboja Cedevita Olimpija - Kansai Helios (danes ob 20.30).

Krka se je devetič uvrstila v finale pokalnega tekmovanja in bo v petek naskakovala peti naslov v zgodovini. Nazadnje je slavila 2021, ko je prav na Kodeljevem najprej izločila Cedevito Olimpijo, nato pa v finalu ugnala Šentjur.

Novomeščani so v Ljubljano prišli po nizu slabih predstav, v polfinalu pa so Slatinčane nadigrali v zadnji tretjini tekme. Rogaška je v 27. minuti vodila s 63:60.

Krka je odgovorila z delnim izidom 12:0 (72:63), vprašanje zmagovalca pa je rešila v 37. minuti, ko je po seriji 19:2 povedla z 79:65.

Najboljša posameznika z zasedbi Krke sta bila Jan Špan z 19 točkami (met 7:14, trojke 3:5) in osmimi podajami ter Miha Cerkvenik, ki je zbral 17 točk (met 7:10, trojke 3:5), 4 skoke in 3 ukradene žoge.

Pri Rogaški so po 16 točk dosegli Jordan Session (met 8:13), David Kralj (trojke 2:6) in Njegoš Sikiraš (8 skokov).

Značke: košarka, pokal, slovenija