Poroka na prvi pogled: Markove navade ...

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 24.01.2024 19:25:37

Krka v Šenčurju uspešno opravila z generalko

Košarkarji Krke so v 17. krogu lige Nova KBM premagali GGD Šenčur z 89:84 (25:17, 50:49, 71:65).

GGD Šenčur - Krka 84:89 (17:25, 49:50, 65:71)
* Dvorana Šenčur, gledalcev 100, sodniki: Pipan (Cerklje na Gorenjskem), Palčič (Postojna), Mušić (Rogatec).
* Gorenjska gradbena družba Šenčur: Čibej 6 (2:2), Novak 13 (1:1), Ožegovič 3 (3:4), Kmetič 10 (2:2), Murić 29 (1:5), Martinčič 9 (0:2), Dragović 1 (1:2), Markedric Keyaivis 13 (4:4).
* Krka: Planinić 12 (2:2), Hamilton 5 (2:3), Cerkvenik 15 (7:8), Špan 12 (2:2), Škedelj 8 (2:2), Radovanović 19 (1:3), Macura 18 (2:6).
* Prosti meti: GGD Šenčur 14:22, Krka 18:26.
* Met za tri točke: GGD Šenčur 10:34 (Martinčič 3, Novak 2, Murić 2, Kmetič 2, Markedric Keyaivis), Krka 9:20 (Radovanović 4, Cerkvenik 2, Špan 2, Hamilton).
* Osebne napake: GGD Šenčur 24, Krka 22.
* Pet osebnih: Bačvić (37.).

Košarkarji Krke so vknjižili sedmo zaporedno zmago v ligi Nova KBM oziroma petnajsto v sedemnajstih nastopih. Hkrati so uspešno opravili generalko pred tekmo sezone v regionalnem tekmovanju, sobotnem gostovanju črnogorskega Mornarja v Novem mestu.

GGD Šenčur je v zadnjih dveh krogih izgubil proti obema najvišjeuvrščenima ekipama v ligi Nova KBM. Prejšnji teden je klecnil v Domžalah, danes pa je doživel deveti poraz v sezoni.

Gostje so bili boljši večino tekme in so zasluženo prišli do dveh točk. V prvem polčasu so si priigrali 16 točk naskoka, na vodstvo domačih v drugem delu (61:58) pa so odgovorili v zaključku tretje četrtine (62:71).

Čeprav je bil GGD Šenčur skoraj do konca tekme v igri za zmago - Dino Murić (29 točk, 11 skokov) je z nizom šestih točk minuto pred zaključkom pripeljal svojo ekipo na točko zaostanka (84:85), je imela Krka dovolj visokih orožij (Radovanović 19 točk, trojke 4:4, Macura 18 točk, 11 skokov), da je z ekipno predstavo (Špan 12 točk, 13 podaj, Cerkvenik 15 točk) tekmo mirno pripeljala do konca.

Šenčurjani bodo tekmo zadnjega kroga drugega dela trikrožnega sistema igrali 6. januarja na Polzeli - vmes jih čaka še nastop na turnirju lige Aba 2 v Novem Sadu, Krka pa bo 12. februarja gostila Kansai Helios. Naslednji teden jo na namreč čakata še dve četrtfinalni tekmi s Termami Olimia v pokalu Spar.

Značke: košarka, dp