pogacar 1 Ekipa24.si

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

0 27.12.2022 20:14:38

Domžalčani pustošili po Škofji Loki

Košarkarji LTH Castings so v 12. krogu lige Nova KBM izgubili proti Helios Suns s 43:90 (15:20, 25:38, 35:65).

* Dvorana Poden, gledalcev 150, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Lapanović (Novo mesto), Oprčkal (Vojnik).
* LTH Castings: Jugovic 4 (2:4), Ristić 2, Milašinović 2, Bilić 13, Kegler 9 (5:5), Bošnjak 2, Čibej 3 (3:4), Frelih 4, Grum 2, Malovčič 2.
* Helios: Luke 8, Oman 7, Tunstall 18 (2:2), Mahkovic 13 (5:7), Sirc 8 (2:2), Zemljič 6, Buljević 18 (4:5), Bačvič 12 (2:2).
* Prosti meti: LTH Castings 10:13, Helios 15:18.
* Met za tri točke: LTH Castings 3:22 (Bilić 3), Helios 5:23 (Luke 2, Zemljič 2, Oman).
* Osebne napake: LTH Castings 20, Helios 14.
* Pet osebnih: Ristić (33.).

Helios Suns so v Škofji Loki upravičili vlogo favorita in se vsaj začasno povzpeli na prvo mesto pred še neporaženo Krko, ki jo v sredo čaka gostovanje v Šenčurju. Domžalčani, ki imajo točko več od Novomeščanov, so že v prvem polčasu prišli do dvomestne prednosti, v drugem pa dokončali delo. Škofjeloška zasedba ostaja pri zgolj dveh zmagah in pri repu lestvice.

Domžalčani so že v prvi četrtini prišli tudi do desetih točk prednosti, a so gostitelji pravočasno ujeli priključek in ta del igre končali s petimi točkami zaostanka ter nato v začetku drugih desetih minut prišli le na -2. Toda gosti so pozneje zaigrali bolje, izpeljali nekaj protinapadov in prišli do 14 točk prednosti. Eno manj so nesli na glavni odmor.

Že v uvodnih minutah tretje četrtine pa so domžalski košarkarji praktično odločili tekmo, ko so po zabijanju Dennisa Tunstalla povedli z 52:27. Visoka prednost ni bila presenečenje, nenazadnje so na celi tekmi domači zbrali le eno asistenco, iz igre pa metali le 27-odstotno ob 18 izgubljenih žogah. Tako je bila ob 30 in več točkah razlike zadnja četrtina zgolj formalnost.

Pri domačih je bil s 13 točkami in osmimi skoki najboljši prvi strelec lige Siniša Bilić, pri gostih, ki so skok dobili kar s 50:29, pa sta Tunstall in Lovro Buljević dosegla po 18 točk in 10 skokov.

LTH Castings bo v 13. krogu 9. januarja gostil Terme Olimia, Helios pa bo dan prej gostoval pri Krki.