1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

pogacar 1 Ekipa24.si

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

1 23.05.2021 22:46:17

Košarkarji Krke četrtič zmagovalci pokala Spar

Košarkarji Krke so v finalu pokala Spar v Ljubljani premagali Šentjur z 72:66 (19:26, 40:38, 62:54).

Krka - Šentjur 72:66 (19:26, 40:38, 62:54)
* Dvorana Kodeljevo, gledalcev 100, sodniki: Krejić (Kranj), Majkič (Hrastnik), Špendl (Maribor).
* Šentjur: Habat 3 (1:3), Špan 13 (1:2), Tabak 2, Đapa 20 (1:2), Držić 1 (1:2), Samac 5 (1:2), Ledl 15 (3:4), Mitrović 2, Ahmedović 5 (3:4).
* Krka: Stergar 2 (2:2), Stipčević 12 (2:2), Vrabac 11 (3:4), Barič 8 (1:2), Kosi 9 (1:2), Škifić 8 (1:1), Lapornik 10, Rebec 3, Vučetić 9 (2:4).
* Prosti meti: Šentjur 11:19, Krka 12:17.
* Met za tri točke: Šentjur 3:18 (Ledl 2, Đapa), Krka 8:25 (Lapornik 2, Stipčević 2, Škifić, Barič, Rebec, Vučetić).
* Osebne napake: Šentjur 22, Krka 21.
* Pet osebnih: /.

Košarkarji Krke so zmagovalci jubilejnega 20. pokala Spar. V finalu zaključnega turnirja v Ljubljani so premagali Šentjur z 72:66. Za Novomeščane je to četrta lovorika v pokalnem tekmovanju in šestnajsta v vseh tekmovanjih v samostojni Sloveniji.

Krka je zadnji naslov osvojila 2016, ko je bila najboljša v pokalu in superpokalu. V svojih vitrinah ima zdaj sedem naslovov državnega prvaka, pet superpokalnih ter štiri v pokalu Spar (2014, 2015, 2016). Ob tem je leta 2011 zmagala v evropskem pokalu eurochallenge.

Šentjur je prvič igral v finalu pokala, sicer pa se lahko pohvali z dvema lovorikama. V sezoni 2014/15 je pod imenom Tajfun postal državni prvak, nato pa je pred začetkom naslednje sezone osvojil še superpokal.

Najboljši igralec zaključnega turnirja je postal Luka Lapornik, ki je v polfinalu odigral ključno vlogo za zmago Krke proti Cedeviti Olimpiji, v finalu pa je dosegel 10 točk. Več od njega sta jih pri zmagovalcih zbrala Rok Stipčević (12) in Adin Vrabac (11), pri Šentjurju pa je z dvajsetimi izstopal Dalibor Đapa.

Za kapetana Krke in reprezentanta Slovenije je to drugi naslov MVP F4 pokala Spar. Najboljši je bil tudi 2016, ko je Krka v Tivoliju v finalu ugnala Lastovko.

Pokalni naslov je za Krko lepa popotnica za finale lige Nova KBM, v katerem se bo v seriji na tri zmage pomerila s Cedevito Olimpijo. Prva tekma v Stožicah bo sredo, 26. maja, druga v Novem mesto v petek, 28. maja, tretja znova v Ljubljani 30. maja, morebitni naslednji dve pa 1. in 3. junija.

Krka, ki je v polfinalu po epskem preobratu v zadnji minuti premagala Cedevito Olimpijo - v 53 sekundah je naredila delni izid 10:0 in nadoknadila osem točk zaostanka, je zasluženo prišla do naslova. Šentjur je bil v ospredju v prvi četrtini, naslednje tri pa so izbranci trenerja Daliborja Damjanovića dobili s 53:40.

Ključne minute so bile uvodne zadnje četrtine, ko je Krka z dobro, kolektivno obrambo in izkušnjami v napadu zadržala prednost, ki si jo je priigrala po prvih tridesetih minutah. Trojka Nejca Bariča v 32. minuti jo je popeljala do vodstva 65:54 in mirne končnice za prešerno slavje.

Značke: košarka, pokal