3.000 hektarjev v roke Hrvatov: kaj vse je čudno ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Poroka na prvi pogled: Kdo plačuje račune?

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

0 03.02.2020 21:42:45

Krka po slabi prvi četrtini do zanesljive zmage

aba
V prvi tekmi 18. kroga 1. SKL so košarkarji novomeške Krke premagali Rogaško s 70:54 (15:20, 34:27, 57:41).

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 400, sodniki: Zupančič, Španič, Pipan.
* Krka: Pašalić 9, Đapa 5, Jošilo 6 (2:3), Stergar 7 (2:2), Ramljak 9, Jančar Jarc 6, Škedelj 4 (1:2), Stipaničev 6, Fifolt 2, Balažič 4 (2:2), Lapornik 12 (7:9).
* Rogaška: Fon 10 (3:3), Washington 8 (2:2), Miličević 11, Vujasinović 5 (3:4), Čevizović, Božak 8 (1:2), Sivka 2 (2:2), Durnik 6 (2:2), Čigoja 4 (2:3).
* Prosti meti: Krka 14:18, Rogaška 15:19.
* Meta za tri točke: Krka 8:28 (Pašalić 3, Đapa, Stergar, Ramljak, Škedelj, Lapornik po 1), Rogaška 5:22 (Miličević 3, Fon, Božak po 1).
* Osebne napake: Krka 24, Rogaška 20.
* Pet osebnih napak: /.

V derbiju kroga so Novomeščani dosegli zmago v dvoboju z Rogaško in se na vsega zmago zaostanka približali branilcem naslova iz Kopra. Sam izid je bil na koncu manj pomemben, saj sta si obe ekipi predčasno zagotovili igranje v ligi za prvaka.

Začetek tekme je potekal po notah krkašev, ki so hitro povedli s 6:0, nato 9:6, a v drugem delu nepričakovano popustili in 47 sekund pred koncem četrtine zaostajali s 13:20. V drugi četrtini so bili gostje brez idej v napadu, kar so gostitelji izkoristili za delni izid 6:0 in vodstvo, predvsem pa so gladko dobili končnico polčasa in si priigrali prvo občutnejšo prednost.

Kdo je gospodar na parketu dvorane slovenskega olimpionika Leona Štuklja, so gostitelji potrdili v tretjem delu, ko je razlika narasla na 16 točk. Varno razliko so Dolenjci za 11. prvenstveno zmago obdržali tudi v zadnjem delu in še drugič v rednem delu dobili medsebojni dvoboj.

Pri gostiteljih je z 12 koši izstopal Luka Lapornik, ki je edini dosegel dvomestno število točk. Pri Rogaški je bil z 11 koši najbolj učinkovit Ivan Miličević, točko manj je dosegel Miha Fon.