Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Ojoj! Kaj je zgrešil veliki zvezdnik Maribora, ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 18.01.2020 22:14:00

Šentjur odpihnil lokalne tekmece

Košarkarji Šentjurja so v tekmi 15. kroga 1. SKL premagali Terme Olimia Podčetrtek s 86:49 (29:10, 51:28, 68:40).

Šentjur - Terme Olimia Podčetrtek 86:49 (29:10, 51:28, 68:40)
* Dvorana OŠ Hruševec, gledalcev 350, sodniki: Zupančič (Ljubljana), Gajšek (Podčetrtek), Palčič (Postojna).
* Šentjur: Špan 5 (1:2), Pešić 11, Haynes 20 (2:3), Rebec 15, Čebašek 13, Strmčnik 4 (2:2), Držić 4, Ledl 1 (1:2), Ahmedović 13 (3:4).
* Terme Olimia Podčetrtek: Kosič 6 (2:2), Švigelj 4, Cerkovnik 3 (1:4), Burgett 8 (1:2), Zupan 7 (5:5), Strnad 13 (2:2), Špaleta 8 (4:4).
* Prosti meti: Šentjur 9:13, Terme Olimia Podčetrtek 15:19.
* Met za tri točke: Šentjur 9:26 (Rebec 3, Čebašek 3, Haynes 2, Pešić), Terme Olimia Podčetrtek 2:17 (Burgett, Strnad).
* Osebne napake: Šentjur 17, Terme Olimia Podčetrtek 18.
* Pet osebnih: Špaleta (34.).

Moštvo Term Olimia še ostaja brez zmage. Tudi v 13. krogu so bili košarkarji iz Podčetrtka neuspešni, Šentjur pa je že v prvi četrtini praktično dosegel peto zmago v sezoni.

Vprašanj o tem, kdo bo dobil dvoboj spodnjega dela lestvice, je bilo konec že v uvodnih minutah. Po 10:2, 24:6 in 29:10 ob koncu prve četrtine so si domači ustvarili varen naskok, niso pa popuščali.

Tudi v nadaljevanju so počasi višali razliko, se po treh četrtinah približali prednosti +30, zavzeti pa so ostali do konca. Prav končni izid 86:49 je bil namreč tudi najvišja prednost na tekmi.

Pri domačih je bil z 20 točkami najučinkovitejši Randall Haynes, 15 jih je dodal Jan Rebec. Pri gostih je dvomestno število točk s 13 presegel le Nejc Strnad.

Šentjur bo v naslednjem krogu 22. januarja gostoval pri Kopru Primorski, ekipa iz Podčetrtka pa bo 25. januarja gostila Rogaško.

Značke: košarka, dp