Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 14.12.2019 21:44:02

1. SKL, moški: Helios tesno ugnal moštvjo Šentjurja, Šenčur razbil Laščane

Košarkarji Heliosa so v 11. krogu 1. SKL tesno ugnali moštvo Šentjurja, košarkarji Gorenjske gradbene družbe Šenčurja pa so premagali Zlatorog s 95:62 (20:20, 45:28, 68:45).

Helios Suns- Šentjur 76:73(12:14, 30:35, 49:60)

* Športna dvorana Domžale, gledalcev 400, sodniki: Krajnc (Maribor), Pipan (Ljubljana), Rener (Koper).
* Helios Suns: Konjević 9 (5:6), Radovčić 12 (1:5), Pelko 11 (5:6), Oman 6, Šantelj 8 (2:2), Mahkovic 21 (7:9), Florveus 9 (1:2).
* Šentjur: Vlahović 11, Strmčnik 7 (3:3), Pešić 8 (4:6), Držić 13 (2:2), Haynes 6, Rebec 5 (1:1), Čebašek 19 (3:3), Ahmedović 4.
* Prosti meti: Helios Suns 21:30, Šentjur 13:15.
* Met za tri točke: Helios Suns 7:21 (Oman 2, Mahkovic 2, Pelko 2, Radovčić), Šentjur 6:17 (Vlahović 3, Čebašek 2, Držić).
* Osebne napake: Helios Suns 21, Šentjur 28.
* Pet osebnih: Pešić (38.).

Košarkarji Helios Suns so po peti zaporedni zmagi znova druga ekipa 1. SKL. Pred domačimi gledalci so po hudem boju s 76:73 premagali Šentjur ter se mu tako oddolžili za poraz v drugem krogu, enemu od dveh Domžalčanov v tej sezoni.

Izbranci Dejana Jakare, ki so sredi tedna visoko izgubili slovenski derbi z Rogaško v regionalnem tekmovanju, so tudi proti Šentjurju zrli porazu v oči. Tik pred koncem tretje četrtine so imeli štirinajst točk zaostanka (60:46).

Na srečo domačih je Jure Pelko pravočasno zadel dve trojki, eno je dodal Blaž Mahkovic in ob precej trši obrambi se je Helios v 33. minuti približal na 60:57. Rezultat je izenačil šele dobre tri minute pred koncem, v zadnjih dveh minutah pa sta vse točke za gostitelje dosegla Davor Konjević in Blaž Mahkovic.

Prvi je zadel za 69:66 in nato še tri proste mete, Mahkovic (21 točk, trojke 2:4, 4 podaje) pa je Domžalčane vrnil v vodstvo 72:69, potem ko je s trojko izenačil Jakob Čebašek (19 točk, 16 skokov), ter ob koncu tekme s črte prostih metov zapečatil usodo Šentjurja.

V dvanajstem krogu 21. decembra bo Helios gostoval v Rogaški Slatini, Šentjur pa bo gostil GGD Šenčur.

----------------------------------

Helios Suns- Šentjur76:73(12:14, 30:35, 49:60)

Košarkarji GGD Šenčurja so niz štirih domačih tekem zaključili s peto zmago v sezoni, s katero so ohranili mesto med prvimi petimi ekipami, ki bodo neposredno napredovale v ligo za prvaka. Zlatorog so podobno kot na prvem merjenju sredi oktobra premagali nadvse suvereno.

Laščani, ki po desetih nastopih ostajajo pri dveh zmagah, so bili enakovreden tekmec le v prvi četrtini, nato pa so domačini pohodili plin in do polčasa rešili vprašanje zmagovalca. Drugo četrtino so dobili s 25:8.

Na igrišče je stopilo vseh štiriindvajset igralcev, le trije pa se niso vpisali med strelce. Pri GGD Šenčurju je imelo kar sedem igralcev dvomestno število točk, najvišji statistični indeks pa je sestavil Veljko Brkić, ki je ob 13 točkah zbral devet skokov, tri blokade in dve ukradeni žogi (24). Prvi strelec tekme je bil igralec Zlatoroga Dragan Bjeletić z 19 točkami.

GGD Šenčur bo naslednjo tekmo igral 21. decembra v Šentjurju, Zlatorog pa bo dan kasneje gostil Krko.

GGD Šenčur - Zlatorog Laško 95:62 (20:20, 45:28, 68:45)

* Dvorana Šenčur, gledalcev 200, sodniki: Lapanović (Novo mesto), Javor (Ljubljana), Kuzmin (Vipava).
* GGD Šenčur: Ivković 2 (2:2), Bubnić 9 (2:2), Novak 10 (6:6), Rojc 13 (4:4), Murić 11 (3:6), Popadić 12 (1:2), Martinčič 11, Brkić 13 (1:2), Pavić 10, Žnidar 2, Jurček 2.
* Zlatorog: Jereb 2, Talley 6, Glavan 8 (2:2), Lipovšek 2, Močnik 2 (2:2), Grdadolnik 4 (2:4), Bjeletić 19 (2:3), Gontar 5 (1:2), Šlutej 2, Grušovnik 12.
* Prosti meti: GGD Šenčur 19:24, Zlatorog 9:13.
* Met za tri točke: GGD Šenčur 8:21 (Popadić 3, Martinčič 3, Bubnić, Rojc), Zlatorog 1:17 (Bjeletić).
* Osebne napake: GGD Šenčur 17, Zlatorog 22.
* Pet osebnih: /.

--------------------------------------

ROGAŠKA V ZADNJI MINUTI PREVESILA TEHTNICO NA SVOJO STRAN

V izenačeni in razburljivi predstavi so Hopsi doživeli četrti zaporedni poraz, kar pomeni, da zmage ne poznajo že skoraj en mesec, Rogaška pa je po dveh neuspehih zabeležila šesti par točk in še drugič v tej sezoni premagale Hopse.

Podatka, da si nobena ekipa ni priigrala več kot šest točk prednosti ter da je bilo v 40 minutah kar osemnajst sprememb vodstva, nazorno kažeta, da sta se moštvi borili za vsako žogo in centimeter igrišča.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih minutah, Hopsi pa so dve točki zapravili s tri minute in pol dolgim strelskim mrkom. V tem času so Slatinčani naredili delni izid 9:0 ter dve minuti in pol pred koncem povedli 79:75.

Polzeljani so minuto pred zaključkom še izenačili izid (81:81), toda trojka Ivana Miličevića ter koš Anthonyja Washingtona sta dokončno prevesila tehtnico na stran Rogaške.

Slednja je imela tri nosilce igre Anthonyja Washingtona z 20 točkami, Daniela Vujasinovića z 18 točkami (trojke 4:4, 7 podaj) ter Tadeja Fermeta s prav tako 18 točkami (trojke 3:4), pri Hopsih pa je izstopal Simo Atanacković z 28 točkami (trojke 4:5) in sedmimi skoki.

Rogaška bo v 2019 odigrala še eno tekmo, in sicer bo 21. decembra gostila Helios Suns. Hopse že 17. decembra čaka dvoboj vnaprej odigranega 13. kroga proti vodilni Koper Primorski, 21. decembra pa še gostovanje pri zadnjeuvrščeni ekipi v Podčetrtku.

Hopsi Polzela -Rogaška86:87(19:18, 44:41, 64:65)

* Dvorana Polzela, gledalcev 250, sodniki: Vučković (Maribor), Mauer, Palčič (oba Postojna).
* Hopsi Polzela: Collins 15 (5:5), Morina 9 (2:2), Copot 8, Vašl 5 (2:2), Fowler 12 (3:4), Atanacković 28 (8:11), Vasilić 9 (1:1).
* Rogaška: Ferme 18 (1:2), Fon 2, Dornik 7 (1:2), Washington 20, Durnik 4, Lelić 8, Miličević 10, Vujasinović 18 (2:2).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 21:25, Rogaška 4:6.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 9:18 (Atanacković 4, Copot 2, Vašl, Fowler, Morina), Rogaška 11:25 (Vujasinović 4, Ferme 3, Miličević 2, Lelić 2).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 18, Rogaška 23.
* Pet osebnih: Vasilić (37.).