Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 28.10.2019 21:39:59

Koprčani ostajajo EDINI

Košarkarji Helios Suns so v 5. krogu 1. SKL izgubili proti Kopru Primorski s 60:78 (14:18, 32:32, 45:56).

Koprčani ostajajo edina neporažena ekipa v 1. SKL. V derbiju kroga so v Domžalah premagali Helios, potem ko so v drugem polčasu naredili odločilno razliko, gostitelji so doživeli drugi poraz.

Prvi polčas je minil v izenačeni igri, čeprav so v prvi četrtini Primorci vodili tudi za sedem točk. Na glavni odmor sta šli ekipi poravnani, v tretji četrtini pa so spet pobudo prevzeli Primorci in povedli za 12 točk.

Podobno prednost so držali tudi v nadaljevanju in jo v zadnji četrtini še povečali ter prišli še do četrte zmage. Pri domačih je bil z 20 točkami najboljši Davor Konjević, pri gostih pa Ivan Marinković s 17 in Stephen Jeffrey Carino Holt s 16.

Helios bo v 6. krogu 4. novembra gostoval pri Krki, Koper Primorska pa bo dva dni pozneje gostila Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur.

Helios Suns - Koper Primorska 60:78 (14:18, 32:32, 45:56)

Domžale - ŠD Domžale, gledalcev 400, sodniki: Krejić (Kranj), Grbić (Ljubljana) in Krajnc (Maribor).

Helios Suns: Oman (2:2), Konjević 20 (2:3), Radovčić 5 (1:2), Florveus 2, Mahkovic 6 (2:3), Šantelj 12 (6:7), Bratec 10 (4:4), Šikanič 3 (1:2).

Koper Primorska: Lazić 7, Marinković 17 (1:2), Vončina 3, Holt 16 (4:5), Dimec 6 (2:4), Šiško 4, Hodžić 14 (1:1), Kosi 4 (1:2), Čakarun 2 (0:2), Jagodić Kuridža 5 (1:2).

Prosti meti: Helios Suns 18:23, Koper Primorska 10:18.

Met za tri točke: Helios Suns 6:22 (Konjević 4, Bratec 2), Koper Primorska 8:25 (Hodžić 3, Holt 2, Lazić, Vončina, Kosi).

Osebne napake: Helios Suns 19, Koper Primorska 23.

Pet osebnih: Lazić (36.).

Značke: košarka, dp