Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

2 04.05.2019 19:51:21

Petrol Olimpija izgubila v Šenčurju, polfinalista bo dala tretja tekma

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so v drugi tekmi četrtfinala lige Nova KBM premagali Petrol Olimpijo s 73:70 (15:15, 41:32, 59:47).

Šenčur Ggd - Petrol Olimpija 73:70 (15:15, 41:32, 59:47)
* Dvorana Šenčur, gledalcev 350, sodniki: Krejić (Kranj), Špendl (Maribor), Blaško (Postojna).
* Šenčur Gorenjska gradbena družba: Novak 7, Morina 9, Murić 9 (2:3), Rizvić 11 (1:3), Pavić 14 (6:10), Tovilović 5, Sejfić 9 (3:3), Popadić 9 (4:4).
* Petrol Olimpija: Jones 10, Špan 8 (3:4), Bubnić 2, Lazić 6, Lorbek 6, Simonović 11 (5:9), Lapornik 10, Badžim 13 (2:2), Radulović 4.
* Prosti meti: Šenčur Ggd 16:23, Petrol Olimpija 10:15.
* Met za tri točke: Šenčur Ggd 7:15 (Morina 3, Murić, Novak, Popadić, Tovilović), Petrol Olimpija 8:26 (Badžim 3, Lorbek 2, Lapornik 2, Špan).
* Osebne napake: Šenčur Ggd 18, Petrol Olimpija 24.
* Pet osebnih: Jones (36.).

Košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so izenačili četrtfinalno serijo proti aktualnim državnim prvakom iz Ljubljane. Potem ko so na prvi tekmi v Stožicah tesno izgubili (79:77), so tokrat pred domačimi gledalci zasluženo prišli do zmage in odločitev o polfinalistu prestavili na torek, 7. maja. Odločilna tretja tekma v Stožicah se bo začela ob 18.30.

Tako kot v Ljubljani tudi tekma v Šenčurju ni minila brez napete končnice. V torek je Petrol Olimpija slavila, čeprav je skoraj zapravila trinajst točk prednosti, tokrat pa so domači v 27. minuti vodili že z 18 točkami naskoka (57:39).

V zadnji četrtini je Petrol Olimpija zaigrala na vse ali nič in z veliko bolj čvrsto obrambo ter natančnimi meti z razdalje hitro znižala zaostanek. V 34. minuti se je spustila pod mejo desetih točk, v 35. minuti je bila že pri 67:62, po delnem izidu 17:2 pa je tri minute pred koncem zaostajala le še za točko (67:66).

Jan Špan je imel priložnost za izenačenje, vendar je zadel le en prosti met, Marko Simonović, ki je bil v postavi Petrola Olimpije namesto lažje poškodovanega prvega strelca prve tekme Luke Šamanića, pa je zapravil priložnost za zmago. Pri zaostanku 70:71 je imel šest sekund pred koncem tekme dva prosta meta, a je oba zgrešil.

Za domače je največ točk zbral Smiljan Pavić (14), enajst jih je dosegel Ramo Rizvić (7 skokov, 5 podaj), po devet pa so jih prispevali Dino Murić (9 skokov), Gezim Morina (trojke 3:5), Marko Popadić (5 podaj) in Ismet Sejfić (5 skokov). Na drugi strani je bil najboljši na parketu Roko Badžim s 13 točkami in osmimi podajami.

Značke: košarka, sta