Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 19.12.2018 21:56:05

Sixt Primorska na 12. tekmi doživela prvi poraz v Aba2

Košarkarji Sixta Primorske so v tekmi 12. kroga lige Aba 2 doživeli prvi poraz, tako da v ligi ni več neporaženih ekip. Tokrat so v gosteh izgubili s Sutjesko iz Nikšiča z 82:85 (16:21, 36:48, 54:61).

Koprska ekipa nadaljuje zmagoviti niz. Tekmo v Nikšiču so začeli kot jasni favoriti, saj so imeli pred njo izkupiček 11-0, gostitelji, ki se nahajajo v spodnjem delu lestvice, pa 5-6. Koprčani pa potem v praksi statusa niso potrdili. Zmago jim je odnesla slaba prva polovica dvoboja, zaostanka 12 točk ob polčasu pa do konca kljub boljšemu nadaljevanju ni bilo več mogoče izničiti.

Štiri minute pred koncem so Koprčani sicer prišli le na -1 (71:72), a zadnjega koraka niso zmogli, pozneje pa so domači spet prišli do varne prednosti, ki so jo ohranili do konca. Pri slovenski ekipi sta se s po 15 točkami najbolj izkazala Lance Harris in Marijan Čakarun.

V naslednjem krogu bo koprska ekipa, ki je kljub porazu ostala trdno na prvem mestu, v četrtek, 27. decembra, doma gostila Spars iz Sarajeva.

Značke: košarka, sta