Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Ojoj! Kaj je zgrešil veliki zvezdnik Maribora, ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 02.11.2018 21:33:24

Glavni tekmec, ki to ni bil

Košarkarji Petrola Olimpije so v 4. krogu lige Nova KBM premagali Sixt Primorsko.

Petrol Olimpija - Sixt Primorska 81:61 (19:20, 39:39, 64:53)

Ljubljana - Dvorana Stožice. 800 gledalcev. Sodniki: Zupančič (Ljubljana), Gajšek (Podčetrtek), Mauer (Postojna).
Petrol Olimpija: Felton 2, Špan 11, Bubnić 13 (2:2), Lazić 14 (1:2), Šamanić 7, Lapornik 3 (1:2), Begić 15 (3:4), Sanon 4 (2:5), Rebec 5, Radulović 7 (1:1).
Sixt Primorska: Harris 11 (1:2), Kosi 7 (1:1), Marinković 5 (1:2), Hodžić 5 (2:2), Kuridža 6 (4:4), Šiško 12 (3:5), Glas 10 (2:2), Vončina 5 (2:2).
Prosti meti: Petrol Olimpija 10:16, Sixt Primorska 16:20.
Met za tri točke: Petrol Olimpija 11:33 (Špan 3, Bubnić 3, Lazić 3, Rebec, Šamanić), Sixt Primorska 7:29 (Harris 2, Glas 2, Šiško, Hodžić, Vončina).
Osebne napake: Petrol Olimpija 23, Sixt Primorska 20.
Pet osebnih: /.

Košarkarji Petrola Olimpije so se oddolžili Sixt Primorski za poraz v slovenskem superpokalu na začetku sezone. Tako kot so Koprčani tedaj sredi Tivolija zmagali zasluženo in suvereno, so tokrat Ljubljančani v četrtem krogu lige Nova KBM slavili prepričljivo z 81:61.

Za Petrol Olimpijo je to šesta zmaga v tej sezoni v štirih različnih tekmovanjih oziroma po štirinajstih odigranih tekmah, za Sixt Primorsko pa šele drugi poraz v enajstih nastopih. Ljubljančani so po štirih krogih lige Nova KBM pri izkupičku 3-1, Koprčani pa so zdrsnili na polovično uspešnost.

Petrol Olimpija je do zmage prišla v drugem polčasu, ki ga je dobila z 42:22. Ključni mož je bil prvi strelec in motor ekipe Jan Špan, ki je vseh svojih enajst točk dosegel v tretji četrtini. Njegove tri trojke so Ljubljančane pripeljale do prve dvomestne prednosti (64:53), dobra kolektivna predstava pa je domačim omogočila lahkotno zadnjo četrtino, v kateri so gostje, ki so imeli 20 izgubljenih žog, za prvi koš potrebovali več kot pet minut (74:53).

Pri domačih se je med strelce vpisalo deset igralcev, štirje od njih pa so imeli dvomestne številke. Aleksandra Lazić (indeks 20) je zbral 14 točk (trojke 3:5), 7 skokov in 4 podaje. Točko več je prispeval kapetan Mirza Begić (met 6:9), 13 jih je dodal Dražen Bubnić (trojke 3:6), Jan Špan pa je imel tako kot Miha Lapornik sedem podaj. Na drugi strani je pozitivno oceno dobil le Žan Mark Šiško (12 točk, 6 skokov, 4 podaje).

V petem krogu bo Sixt Primorska gostila Helios Suns (10. 11.), Petrol Olimpija pa bo gostovala v Šenčurju (11. 11.).

Značke: košarka, sta