Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Ojoj! Kaj je zgrešil veliki zvezdnik Maribora, ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 25.04.2018 20:40:26

Rogaška - Krka 88:78 (28:12, 43:30, 67:58)

Košarkarji Rogaške so v 11. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Krko z 88:78 (28:12, 43:30, 67:58).

* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 700, sodniki: Krejić, Milanović (oba Kranj), Savić (Ljubljana).
* Rogaška: Kosič 6 (1:2), Davis 9 (1:4), Đuranović 2 (2:2), Fon 17 (2:3), Nikolić 17 (2:4), Batur 5 (0:1), Šantelj 2, Holcomb 12 (2:2), Drobnjak 18 (1:2).
* Krka: Marinelli 10 (2:2), Bratož 12 (3:5), Cinac 6 (2:2), Dimec 9 (5:7), Đapa 4 (4:4), Jošilo 18 (4:6), Zagorac 14 (4:4), Kovačevič 3, Fifolt 2.
* Prosti meti: Rogaška 11:20, Krka 24:30.
* Met za tri točke: Rogaška 13:28 (Drobnjak 5, Fon 3, Nikolić 3, Kosič, Batur), Krka 8:27 (Jošilo 2, Zagorac 2, Marinelli 2, Bratož, Kovačevič).
* Osebne napake: Rogaška 26, Krka 28.
* Pet osebnih: /.

Niz zmag, vključno z zadnjo za "zeleno mizo" proti Šentjurju, so košarkarji Rogaške podaljšali tudi v derbiju enajstega kroga. Krko so premagali z 88:78, kar je manj, kot so izgubili na prvi tekmi, a kljub temu so s sedmo zmago, četrto zaporedno, prehiteli Novomeščane na tretjem mestu lige Nova KBM.

Rogaška bo v zadnjih treh krogih igrala z ekipami, ki so že v polfinalu oziroma imajo to željo. Najprej jih čaka gostovanje v Domžalah (28. 4.), dva dni kasneje bodo gostili Petrol Olimpijo, tretjega maja pa bodo tekmovanje v skupini za prvaka sklenili v Kopru proti Sixt Primorski. Krka ima po četrtem zaporednem porazu precej lažji razpored. Igrala bo proti ekipam brez možnosti za polfinale - gostila bo Šenčur Ggd in Šentjur ter gostovala pri Iliriji.

Čeprav so gostitelji v prvem polčasu vodili že za devetnajst točk in imeli v tretji četrtini prednost 54:38, so do dveh točk prišli šele v zaključku tekme. Krka se je pet minut pred koncem po delnem izidu 12:1 prebila v vodstvo do 71:70. Ključni sta bili trojki Mitje Nikolića in Dragiša Drobnjaka. Prvi jo je zadel pri izenačenem izidu 75:75, 41-letni Drobnjak pa je dobro minuto pred koncem povedel Rogaško v vodstvo z 81:76.

Prvo ime tekme je bil Dragiša Drobnjak - 18 točk (trojke 5:9), 4 skoki, 3 ukradene žoge, 2 podaji (indeks 19). Po sedemnajst točk in tri trojke vsak sta dodala Miha Fon (6 podaj) in Mitja Nikolić (6 skokov), pri Krki pa je bil prvi strelec Marko Jošilo z 18 točkami (8 skokov).

Značke: košarka, sta