Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 28.01.2018 21:00:52

Petrol Olimpija - Šenčur Ggd 64:59 (23:22, 31:39, 43:56)

Košarkarji Petrol Olimpije so v tekmi 15. kroga lige Nova KBM premagali Šenčur Ggd s 64:59 (23:22, 31:39, 43:56).

* Dvorana Tivoli, gledalcev 300, sodniki: Krejić (Kranj), Krajnc (Limbuš), Pohleven (Maribor).
* Petrol Olimpija: Špan 8 (2:2), Hrovat 6 (2:2), Radulović 4, Kastrati 2, Oliver 4, Klanjšček 2, Begič 7 (3:4), Battle 10, Morgan 10 (0:1), Sanon 11 (1:2).
* Šenčur Ggd: Sajevic 5, Rebec 11, Pavić 9, Murić 15 (3:6), Rizvić 6 (1:1), Gorjanc 6, Martinčič 2, Varagič 1 (1:2), Blair 4 (0:2).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 8:11, Šenčur Ggd 5:11.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 4:19 (Špan, Battle 2), Šenčur Ggd 6:24 (Rebec 3, Sajevic, Pavić, Rizvić).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 19, Šenčur Ggd 20.
* Pet osebnih: /.

olimpija sencur 2

Košarkarji Petrol Olimpije in Šenčurja so odigrali zadnjo tekmo 15. kroga, zmage pa so se na koncu veselili Ljubljančani, ki so si deveti par točk priigrali v končnici tekme oziroma po izjemni zadnji četrtini. V tej so Šenčurjane, ki so izgubili osmič, nadigrali z 21:3.

Šenčur je vodil skorajda celotno tekmo. Olimpija je bila večino prve četrtine v zaostanku, šele Issuf Vladlen Sanon je 32 sekund pred iztekom prvih desetih minut slovenske prvake prvič na tekmi popeljal v vodstvo. Gosti so v končnici prvega polčasa pobegnili domačinom na osem točk prednosti, kolikor je znašala ob polčasu. To je Šenčur sredi tretje četrtine nadgradil, največ je vodil za 17 točk (56:43).

Čeprav so Šenčurjani pred zadnjimi desetimi minutami vodili za 13 točk, jim to ni zadoščalo za zmago. Petrol Olimpija je v zadnji četrtini zaigrala kot prerojena, tekmece je povsem nadigrala, jih ujela, ko jih je prehitela, pa je prednost brez večjih težav zadržala.

Najboljši posameznik tekme je bil Dino Murić, ki je dosegel 15 točk, temu je dodal še 11 skokov in tri podaje.

Ljubljančane že v četrtek čaka gostovanje v Šentjurju, Šenčurjani bodo v soboto gostili Rogaško.

olimpija sencur 1

"Najpomembnejše je, da smo prišli do zmage. Glede na to, da smo imeli včeraj težko tekmo, nisem pričakoval svežine v nogah mojih igralcev. Všeč mi je, da smo pokazali karakter, se uspeli izvleči iz velikih težav in izničiti prednost Šenčurja. Z zmago smo si že zagotovili nastop v ligi za prvaka, zato se bomo sedaj lahko bolj posvetili tekmam v pokalu Spar in regionalni ligi," je povedal Zoran Martić, trener Petrola Olimpije, Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe, pa je dejal: "Izpustili smo lepo priložnost za presenečenje, vendar je tudi to del procesa rasti moštva. Čestitam ekipi Petrola Olimpije za zmago in mojim igralcem za borbenost."