Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 21.12.2017 21:22:17

Prvenstveni derbi Krki

Košarkarji Petrol Olimpije so v 11. krogu lige Nova KBM izgubili proti novomeški Krki z 81:85 (18:18, 37:35, 56:56).

* Dvorana Stožice, gledalcev 300, sodnika: Krajnc (Limbuš), Savić, Grbić (oba Ljubljana).
* Petrol Olimpija: Špan 6, Hrovat 9 (1:2), Badžim 8 (4:4), Oliver 20 (2:2), Morgan 10 (2:4), Lorbek 8 (3:3), Tratnik, Radulović, Barbarič 6 (2:2), Bubnić 4, Battle 10 (3:4).
* Krka: Osolnik 3, Dimec 18 (2:3), Marinelli 13, Jošilo 8 (1:5), Cinac 11 (4:6), Bratož 15 (4:6), Šiška, Kovačevič 17 (2:2), Đapa.
* Prosti meti: Petrol Olimpija 15:19, Krka 13:22.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 6:19 (Barbarič, Oliver po 2, Lorbek, Batttle), Krka 10:24 (Kovačevič 5, Osolnik, Marinelli, Jošilo, Cinac, Bratož).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 21, Krka 21.
* Pet osebnih: Hrovat (40.).

Košarkarji Olimpije so zamudili priložnost, da se z zmago poslovijo od domačega prvenstva v letu 2017 in praznike ob Sixt Primorski preživijo na prvem mestu na razpredelnici. Krka pa je razmerje zmag in porazov v državnem prvenstvu poravnala na pet in se prebila v zgornjo polovico razpredelnice.

V izenačenem prvem delu so si gostje tri minute in pol pred koncem četrtine priigrali najvišjo prednost šestih točk (10:16), a domačim dovolili, da so že v tem delu izid poravnali. Ljubljančani pa se niso ustavili na izenačenju in v nadaljevanju kaznovali neučinkovitost Dolenjcev ter pri vodstvu s 35:25 napovedali, da bosta točki ostali doma. S tem pa se niso strinjali tekmeci in do odmora je prednost skopnela na dve točki. Tretja četrtina ni prinesla spremembe, ekipi sta se menjavali v vodstvu, ob pisku sirene pa sta obe dosegli po 56 točk.

Zadnjo četrtino je s sedmimi zaporednimi točkami za Krko odprl Domen Bratož, trojko je dodal Maj Kovačević, prosti met je zadel Dino Cinac in pri izidu 56:67 se je tehtnica nagnila na stran Dolenjcev. Predvsem Kovačevič je s trojkama poskrbel, da je Krka slabe štiri minute pred koncem še vodila z 11 točkami (64:75). Falanga tujcev v zelenih dresih je prestavila "brzino" višje in predvsem po zaslugi Jordana Daniela Morgana so se Ljubljančani hitro približali na 71:75, Devin Michael Oliver pa je domače minuto in 25 sekund pred koncem pripeljal na 76:79.

Krkaši nato niso izkoristili nešportne osebne napake Jana Barbariča in Olimpija se je 64 sekund zadnjim piskom sirene približala na točko, ko je tri proste mete zadel Roko Badžim, na drugi strani je bil za novih +3 v korist gostov uspešen reprezentančni center Žiga Dimec. Po zgrešenem metu Oliverja bi Marko Jošilo lahko odločil tekmo v korist Krke, a je zgrešil oba prosta mesta. Do konca je sledilo slabo izvajanje prostih metov na obeh straneh, Olimpija se je osem sekund pred koncem spet približala na točko, Dino Cinac pa je vendarle potrdil zmago Krke.

V prvenstvu je na vrsti krajši premor. Šele po novem letu bodo Novomeščani v naslednjem krogu v domači dvorani gostili Rogaško, Ljubljančane, ki bodo v sboto odigrali še tekmo lige Aba proti Ciboni, pa čaka gostovanje na Polzeli.

Značke: košarka, dp