Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 09.12.2017 21:28:36

V Rogaški Slatini je zablestel Mitja Nikolić

Na uvodnih tekmah 9. kroga lige Nova KBM sta obe zmagi ostali doma. Hopsi so odpravili Zlatorog, Rogaška pa Šentjur.

Hopsi Polzela - Zlatorog 70:64 (23:12, 39:35, 51:53)

Košarkarji Hopsov Polzele so v 9. krogu lige Nova KBM premagali Zlatorog s 70:64 (23:12, 39:35, 51:53).

* Dvorana na Polzeli, gledalcev 300, sodniki: Zupančič, Grbić, Savić (vsi Ljubljana).
* Hopsi Polzela: Collins 7, Rogelja 2 (0:2), Držić 4 (1:2), Bukovič 4 (0:1), Čup 21 (5:6), Borse 4 (2:2), Godler 7 (4:4), Rotar 13 (2:2), Vasilić 8.
* Zlatorog: Vodiškar 2, Kusovac 2, Zadnik 12 (3:4), Barič 3 (1:1), Polutak 4 (2:2), Durnik 3 (1:2), Lapornik 30 (9:10), Miljković 8 (4:5).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 14:19, Zlatorog 20:24.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 4:26 (Rotar, Godler, Držić, Collins), Zlatorog 6:23 (Lapornik 5, Zadnik).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 26, Zlatorog 23.
* Pet osebnih: Polutak (32.), Vasilić (37.).

Hopsi so poglobili krizo Zlatoroga. Vpisali so četrto zmago v ligi Nova KBM in s tem Laščanom zadali peti zaporedni poraz. Zlatorog ostaja pri eni zmagi in na dnu razpredelnice, Polzeljani pa so se po drugi zmagi v dveh krogih utrdili v zlati sredini.

Gostje so na Polzelo pripotovali z desetimi igralci, tudi odlična partija Mihe Lapornika, ki je dosegel 30 točk, pa zasedbi Aleša Pipana ni pomagala do uspeha. Ključne so bile uvodne minute zadnje četrtine, ko so Hopsi od zaostanka 51:53 prišli do vodstva 60:53. Tega so ob napakah na obeh straneh igrišča ohranili kar nekaj minut, tako da je bil tri minute pred koncem zmagovalec že znan (68:56).

Skoraj polovico vseh točk Zlatoroga je dosegel slovenski reprezentant Miha Lapornik (trojke 5:7, met iz igre 8:15, indeks 23). Na drugi strani je imel domači strateg Boštjan Kuhar širši nabor igralcev, med temi pa sta bila najbolj razpoložena Dejan Čup (21 točk, 11 skokov, indeks 27) ter Tjaš Rotar s 13 točkami.

Naslednji teden bodo Hopsi gostili Sixt Primorsko, Zlatorog pa čaka gostovanje v Šentjurju.

Rogaška - Šentjur 84:82 (22:21, 44:38, 58:61)

Košarkarji Rogaške so v 9. krogu lige Nova KBM premagali Šentjur s 84:82 (22:21, 44:38, 58:61).

* Dvorana Rogaška Slatina, gledalcev 700, sodniki: Vučković (Maribor), Mlakar (Škofja Loka), Blaško (Postojna).
* Rogaška: Kosič 11 (1:2), Đuranović 2, Fon 9 (3:4), Vujačič 7 (2:3), Nikolić 33 (2:2), Batur 2, Pajić 10 (3:4), Šantelj 4, Drobnjak 6 (2:2).
* Šentjur: Jereb 9 (4:4), Rizman 4 (2:2), Pešič 11 (1:2), Williams 16 (1:2), Maček 6, Fernandez 5 (3:4), Popadić 13, Bolčina 16, Rojko 2.
* Prosti meti: Rogaška 13:17, Šentjur 11:16.
* Met za tri točke: Rogaška 11:24 (Nikolić 7, Kosič 2, Vujačič, Pajić), Šentjur 7:20 (Popadić 3, Pešič 2, Williams, Jereb).
* Osebne napake: Rogaška 21, Šentjur 23.
* Pet osebnih: Fernandez (40.).

Tako kot so košarkarji Rogaške zabeležili tretjo zaporedno zmago, je Šentjur doživel tretji poraz v nizu. Slatinčani so po devetih krogih oziroma skoraj polovici rednega dela lige Nova KBM pri izkupičku 6-2 in trdno zasidrani v vrhu razpredelnice, Šentjur pa je zdrsnil na 3-5 in se bo moral še krčevito boriti za ligo za prvaka, v katero napreduje prvih osem ekip.

Rogaška je imela v svojih vrstah znova zelo razpoloženega Mitjo Nikolića. Nekdanji slovenski reprezentant in starejši brat 'zlatega' Alekseja je dosegel drugi najvišji statistični indeks v sezoni v ligi Nova KBM (43) in tretji najboljši točkovni izkupiček (33). Trojke je metal 7:9, iz igre 12:15 ali 80-odstotno, ob tem pa je imel še osem skokov in štiri podaje.

Rekorder v obeh elementih ostaja Miloš Pešič iz Šentjurja, ki je pred enim mesecem Krki nasul 44 točk (indeks 45), tokrat pa je ob metu 4:11 prispeval le enajst točk.

Kljub izjemni predstavi Nikolića je Rogaška zmago reševala v zadnjih šestdesetih sekundah. Tomaž Bolčina (16 točk, 7 skokov) je dobro minuto pred koncem zadel za 80:80 in dobil dodatni prosti met, ki pa ga je zgrešil. Na drugi strani je Žan Kosič zadel za novo vodstvo, Pešič in Jan Rizman pa sta nato zgrešila poskusa za izenačenje oziroma prednost. Zasluženo zmago Rogaške je s črte prostih metov potrdil Miha Fon.

V desetem krogu 16. decembra čaka Šentjur še en lokalni derbi, in sicer doma z Zlatorogom, Rogaška pa bo 17. decembra gostovala v Domžalah.