Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 02.12.2017 22:45:25

Šenčur Ggd - Helios Suns 62:66 (21:15, 35:35, 51:45)

Košarkarji Helios Suns so v 8. krogu lige Nova KBM premagali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo s 66:62 (15:21, 35:35, 45:51).

* Dvorana Šenčur, gledalcev 300, sodniki: Grbić (Ljubljana), Poljanšek (Hraše), Smrekar (Nova Gorica).
* Šenčur Gorenjska gradbena družba: Murić 15 (3:5), Rizvić 6, Pavić 18 (0:1), Blair 3 (1:4), Rebec 5, Pavković 15 (3:5).
* Helios Suns: Brodnik 8, Rojc 4 (2:2), Oman 3, Močnik 3 (0:2), Klavžar 5 (1:1), Mahkovic 24 (9:10), Besedič 14 (1:1), Šaškov 5.
* Prosti meti: Šenčur Ggd 7:17, Helios Suns 13:16.
* Met za tri točke: Šenčur Ggd 3:20 (Pavković 2, Rebec), Helios Suns 7:16 (Besedič 3, Oman, Močnik, Mahkovic, Šaškov).
* Osebne napake: Šenčur Ggd 20, Helios Suns 21.
* Pet osebnih: Rizvić (40.).

Košarkarji Helios Suns so v ligi Nova KBM dosegli drugo zaporedno zmago v gosteh in se s skupno tretjo v sedmih tekmah povzpeli z dna razpredelnice. Presenetili so Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo, ki je po prvem domačem porazu v štirih nastopih zdrsnila na 4-3.

Ko je Smiljan Pavić na začetku druge četrtine zadel svoj sedmi poskus in bil pri 14 točk ter statističnemu indeksu 22, je Šenčur vodil s 27:19 in kazalo je na zanesljivo zmago favoriziranih gostiteljev. A odhod vodilnega domačega igralca na klop, je hitro spremenil sliko na parketu. Domžalčani so takoj ujeli priključek in ga držali vse do konca tekme.

Zmagovalec je bil odločen v zadnji minuti, v kateri je padlo kar enajst košev ali prostih metov. S prednostjo 59:58 so jo začeli Gorenjci, nato pa je na sceno oziroma črto prostih metov šestkrat zapored stopil Blaž Mahkovic. Reprezentant Slovenije in prvi strelec lige Nova KBM je zadel vseh šest metov, bil s 24 točkami prvi strelec in junak tekme, zmago Helios Suns pa je v zadnjih sekundah potrdil še Matej Rojc.

Pri gostiteljih je Pavić tekmo končal pri 18 točkah in stoodstotnem metu (8 skokov, indeks 29), po 15 točk pa sta prispevala Dino Murić (11 skokov) in Miljan Pavković.

V devetem krogu bo Šenčur Ggd gostoval pri Iliriji, Helios pa bo gostil Petrol Olimpiji (10. 12.).

Značke: košarka, sta