49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 02.12.2017 21:49:04

Šentjur - Hopsi Polzela 73:93 (13:25, 37:51, 53:74)

Košarkarji Hopsov Polzele so v 8. krogu lige Nova KBM premagali Šentjur s 93:73 (25:13, 51:37, 74:53).

* Dvorana OŠ Hrušovec, gledalcev 350, sodniki: Vučković (Maribor), Španič (Postojna), Krajnc (Limbuš).
* Šentjur: Debelak (0:2), Jereb 2 (2:3), Rizman 9 (1:2), Pešič 20 (7:11), Williams 13 (5:6), Maček 8, Fernandez 2, Bolčina 17 (3:3), Rojko 2.
* Hopsi Polzela: Collins 35 (9:9), Rogelja 11, Držić 4, Čup 4, Godler 13 (2:2), Dragan 6, Rotar 14 (1:1), Vasilić 6 (2:2).
* Prosti meti: Šentjur 18:27, Hopsi Polzela 14:14.
* Met za tri točke: Šentjur 3:14 (Rizman 2, Pešič), Hopsi Polzela 19:35 (Collins 8, Rogelja 3, Rotar 3, Godler 3, Dragan 2).
* Osebne napake: Šentjur 20, Hopsi Polzela 28.
* Pet osebnih: Fernandez (36.), Jereb (37.), Rotar (38.), Vasilić (39.).

Hopsi so po dveh porazih vknjižili tretjo zmago v ligi Nova KBM, Šentjur pa je s prvim domačim porazom, drugim v nizu, zdrsnil pod 50-odstotni izkupiček.

Gostje so zmagali povsem zasluženo, saj so vodili praktično vso tekmo, gostitelje pa so nadigrali s pravim festivalom trojk. Zadeli so jih kar 19, kar je drugi najboljši dosežek od leta 2008 dalje, oziroma odkar Košarkarska zveza Slovenije deleži vse statistične podatke. Rekorderji ostajajo košarkarji Heliosa, ki so prav leta 2008 proti Krki zadeli 21 trojk.

Varovanci trenerja Boštjana Kuharja so že v štartu povedli z 19:5, v enajsti minuti po njihovi šesti trojki iz desetega poskusa je bilo 30:15, v svojih vrstah pa so imeli hkrati še izjemno razpoloženega organizatorja igre Chaunceyja Levanta Collinsa. Američan je v prvem polčasu dosegel 20 točk ob metu 6:9 za tri točke, srečanje pa je končal pri 35 točkah (trojke 8:13, indeks 32). Ob njem so po tri trojke zadeli še Andraž Rogelja, Uroš Godler in Tjaš Rotar.

Pri Šentjurju, ki v drugem delu niti za trenutek ni ogrozil zmage Hopsov, je Miloš Pešič, sicer rekorder letošnje sezone s 44 točkami na eni tekmi, dosegel 20 točk, Tomaž Bolčina pa 17 (8 skokov).

Šentjur in Hopsi bosta ligo Nova KBM nadaljevala 9. decembra; prvi bodo gostovali v Rogaški Slatini, Polzeljani pa bodo gostili zasedbo iz Laškega.

Značke: košarka, sta