1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

sveca Ekipa24.si

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 01.12.2017 21:52:01

Mirna roka veterana za poraz Olimpije

Košarkarji Rogaške so v tekmi 8. kroga lige Nove KBM v gosteh premagali Petrol Olimpijo s 73:70 (17:27, 40:45, 54:59)

Potem ko so Ljubljančani v prejšnjem krogu visoko zmagali (proti Šentjurju so dosegli stotico za 100:63), so danes po reprezentančni prekinitvi dobili tekmeca z vrha lestvice. V ponovitvi lanskega finala sta se v Tivoliju srečali drugo- in tretjeuvrščeni, dvoboj pa je bil precej bolj izenačen. Na koncu so se tesne zmage razveselili gostje, ki so tako začasno skočili na vrh lestvice, Ljubljančani so po tretjem porazu zdaj na tretjem mestu.

Po začetnih nihanjih, ko so domači prepričljivo dobili prvi del, gostje pa drugega, se je prava borba začela v tretji četrtini. Takrat sta ekipi prišli povsem skupaj (53:54), po treh četrtinah pa so domači vendarle še vodili za pet.

A nazadnje se zeleno-belim ni izšlo, pa čeprav so imeli še sedem minut pred koncem osem točk prednosti. Toda Rogaška je tudi ta zaostanek izničila, tudi po zaslugi tokrat zelo slabega meta za tri pri domačih (na koncu le 3-24).

olimpija rogaska af
V odločilnih minutah in sekundah je goste Mitja Nikolić pol minute pred koncem s prostima metoma popeljal do minimalnega vodstva. Gregor Hrovat je nato zgrešil trojko, bolj uspešni so bili košarkarji Rogaške in s prostima metoma Marka Pajiča vodili za tri. Pri prostih metih so bili nato natančni tudi domači, Jordan Morgan je 12 sekund pred koncem približal domače na -1. Pri Rogaški je imel mirno roko Dragiša Drobnjak, zadnji napad pa so nato Ljubljančani ob lovu treh točk zaostanka končali s še enim poskusom za tri. A je Hrovat tri sekunde pred iztekom časa še enkrat zgrešil, Drobnjak je dobil žogo in domačim je zmanjkalo časa za še en poskus reševanja.

Dragan Đuranović je s 16 točkami strelsko vodil goste, tri manj je dosegel Pajič. Pri poražencih pa je bil najučinkovitejši Morgan s 17 točkami, eno manj je dosegel Hrovat.

Petrol Olimpija - Rogaška 70:73 (27:17, 45:40, 59:54)

Ljubljana - Dvorana Tivoli, gledalcev 200, sodniki Zupančič, Grbić (Ljubljana), Mohorič (Velenje).
Petrol Olimpija: Radulović 8, Špan 2 (2:2), Bubnić 8, Morgan 17 (3:4), Lorbek 8 (3:3), Battle 9 (1:3), Jurček 2, Hrovat 16 (6:6).
Rogaška: Kosič 9, Davis 9 (2:2), Đuranović 16 (2:2), Fon 3 (1:1), Nikolič 11 (3:4), Pajić 13 (2:2), Šantej 3 (1:1), Drobnjak 9 (2:2).
Prosti meti: Petrol Olimpija 15:18, Rogaška 13:14.
Met za tri točke: Petrol Olimpija 3:24 (Hrovat 2, Lorbek), Rogaška 8:29 (Kosič 3, NIkolič 2, Davis, pajić, Drobnjak).
Osebne napake: Petrol Olimpija 19, Rogaška 24.
Pet osebnih: Bubnić (38.); Šantej (33.).

Značke: košarka, dp