49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 06.05.2017 23:15:47

Novomeščani zapravili prednost domačega igrišča

ALESFEVZER.COM
Enako kot v prvem polfinalu, v katerem je Zlatorog v gosteh ugnal Rogaško, je tudi v Novem mestu slavilo gostujoče moštvo.

Union Olimpija je s 85:81 po podaljšku premgala Krko, povedla v seriji na dve zmagi in si lahko uvrstitev v finale zagotovi že v torek ob 18. uri, ko bo v Stožicah druga tekma. Ljubljančani so nazadnje v finalu igrali v sezoni 2013/14, zadnjič pa so bili državni prvaki 2009.

Veliki slovenski derbi je upravičil pričakovanja in navdušil gledalce, ki so videli zanimivo predstavo, polno preobratov in dramatičnih trenutkov. Union Olimpija bi lahko zmagala že v rednem delu, a jo je za to prikrajšal Erjon Kastrati, zmago pa sta ji prinesla najboljša posameznika tekme, Gregor Hrovat (22 točk, met 7:11, 9 skokov, 6 podaj, indeks 32) in Brandon Jefferson (20 točk, 7 skokov). Oba sta igrala vseh 45 minut, skupaj sta dosegla skoraj polovico vseh točk Uniona Olimpije, ujela sta 16 od 39 skokov celotne ekipe ter imela sedem od 14 podaj.

krka olimpija 3 af
Krka je najvišjo prednost imela v 15. minuti (34:25), Union Olimpija je deset minut kasneje vodila z 52:46, drama in preobrati pa so se nadaljevali tudi v odločilnih minutah ter podaljšku. Vodstvo Krke dobro minuto pred koncem z 72:68 je v vodstvo gostov obrnil Jefferson s trojko za 73:72. Hrovat je imel 17 sekund pred koncem dva prosta meta, vendar je zadel le enega, prvi strelec Krke Kastrati (17 točk, 9 skokov, indeks 23) pa je ob zvoku sirene zadel izpod koša za 74:74.

krka olimpija 2 af
V podaljšku je Krka preko Matica Rebca povedla za tri točke, vendar sledili sta trojki Jeffersona in Hrovata za 82:79, dokončno pa je tekmo odločil Dean Oliver s košem dobrih deset sekund pred koncem.

Krka - Union Olimpija 81:85 (24:20, 46:41, 55:62, 74:74)

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 800, sodniki: Boltauzer (Maribor), Nedović (Kranj), Španič (Postojna).
* KRKA: Rebec 12, Curry 12 (2:3), Kastrati 17 (1:2), Rojc 7 (3:3), Dimec 15 (1:3), Čebular 4, Elliott 4, Luković 10 (6:6).
* UNION OLIMPIJA: Barbarič 4, Oliver 10 (2:2), Bubnić 5, Mulalić 3, Pelko 6 (2:2), Milošević 6 (2:2), Janković 9 (3:8), Jefferson 20 (4:5), Hrovat 22 (4:6).
* Prosti meti: Krka 13:17, Union Olimpija 17:25.
* Met za tri točke: Krka 6:28 (Rebec 2, Curry 2, Kastrati 2), Union Olimpija 10:27 (Jefferson 4, Hrovat 4, Bubnić, Mulalić).
* Osebne napake: Krka 27, Union Olimpija 23.