Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 22.04.2017 22:35:32

Tajfun pričakovano do zmage proti LTH Castings

Košarkarji Tajfuna so v 8. krogu lige Nova KBM za obstanek premagali LTH Castings z 92:81 (23:24, 47:43, 69:64).

Tajfun je vknjižil pričakovano zmago, četrto v nizu in sedmo v zadnjih osmih dvobojih, LTH Castings, ki je v prejšnjem krogu slavil v gorenjskem derbiju v Šenčurju, pa je doživel jubilejni petindvajseti poraz v sezoni, šestega v skupini za obstanek. Tekma je bila sicer iz tekmovalnega stališča nepomembna, saj so si Šentjurčani že zagotovili obstanek, Ločani pa tudi že nekaj časa vedo, da bodo v naslednji sezoni tekmovali v 2. SKL.

Domači so se predvsem zaradi 13 zadetih metov za tri točke favoriziranemu tekmecu dobro upirali. Še pet minut pred koncem so zaostajali le za dve točki, a po izidu 75:77 se jim je ustavilo. Trojka Mirze Sarajlije jim je spodrezala krila, do konca so dosegli le še štiri točke, gosti pa so tekmo mirno pripeljali do konca.

Za LTH Castings je bila to zadnja domača tekma v 2016/17, sezono bodo končali 26. aprila v Podčetrtku, Tajfun pa bo v naslednjem krogu gostil Šenčur, za konec pa odšel na Obalo v Sixt Primorski.

LTH Castings - Tajfun 81:92 (24:23, 43:47, 64:69)
Škofja Loka: Dvorana Poden, gledalcev 80, sodniki: E. Javor (Ljubljana), Česen (Kranj), Mauer (Postojna).
LTH Castings: Rebec, Grubelič 14 (5:8), Sajevic 16 (1:1), Bertoncelj, Grum 13 (1:2), Bošnjak 4, Jeseničnik, Mlakar 4 (1:2), Čučovič 14, Stopar 16 (2:2).
Tajfun: Sarajlija 25 (2:3), Grant 9 (2:2), Brodnik 13 (3:3), Maček 7, Sebič 2 (2:2), Jereb 11 (3:3), Fifolt 5 (3:5), Spicer 9 (1:2), Vujasinović, Miković 11 (4:6).
Prosti meti: LTH Castings 10:15, Tajfun 20:26.
Met za tri točke: LTH Castings 13:30 (Stopar 4, Sajevic 3, Grum 2, Čučovič 2, Grubelič, Mlakar), Tajfun 8:24 (Sarajlija 3, Brodnik 2, Grant, Maček, Miković).
Osebne napake: LTH Castings 25, Tajfun 17.
Pet osebnih: Grum (34.).
Značke: košarka, sta