femme-fatale, femme-fatale-2023 Njena.si

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 15.04.2017 21:35:01

Nov poraz zmajev

Košarkarji Hopsov Polzele so v 6. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Union Olimpijo z 89:85 (21:22, 50:42, 68:61).

Hopsi Polzela - Union Olimpija 89:85 (21:22, 50:42, 68:61)

* Dvorana na Polzeli, gledalcev 800, sodniki: Petek (Maribor), Krejić (Kranj), Španič (Postojna).
* Hopsi Polzela: Držić 11 (1:2), Ćup 10 (1:2), Godler 3, Hodžić 14 (0:2), Rogelja 16 (3:4), Kosič 2, Vasilić 14 (2:2), Čebašek 19 (4:6).
* Union Olimpija: Oliver 21 (3:6), Bubnić 2, Mulalić 5, Pelko 3 (0:1), Milošević 6 (2:2), Jefferson 27 (9:9), Hrovat 21 (11:14).
* Prosti meti: Hopsi Polzela 11:18, Union Olimpija 25:32.
* Met za tri točke: Hopsi Polzela 12:31 (Čebašek 3, Rogelja 3, Hodžić 2, Držić 2, Ćup, Godler), Union Olimpija 8:27 (Jefferson 4, Hrovat 2, Pelko, Mulalić).
* Osebne napake: Hopsi Polzela 32, Union Olimpija 21.
* Pet osebnih: Ćup (37.), Kosič (39.), Pelko (39.), Jefferson (40.), Hrovat (40.).

S tretjo zaporedno zmago, doseženo proti neposrednemu tekmecu, so košarkarji Hopsov Polzele odkrito napovedali kandidaturo za polfinale lige Nova KBM. Varovanci trenerja Boštjana Kuharja so s tretjo zmago prehiteli Union Olimpijo na četrtem mestu. Za Ljubljančane je to tretji zaporedni poraz v ligi za prvaka oziroma četrti skupno, zanje pa dobro je le, da so izgubili za manj, kot so zmagali na prvi tekmi v Stožicah (78:60).

Hopsi so zasluženo prišli do novih dveh točk, saj so bili z izjemo prve četrtine boljši tekmec, ki je znal izkoristiti svoje prednosti in slabosti tekmeca. Ta je nastopil brez enega od nosilcev igre, Nikole Jankovića (bolečine v hrbtu), skupaj pa je imel Gašper Okorn na razpolago le osem igralcev.

Njegov kolega na domači strani jih je rotiral devet, a so bili ti bistveno bolj razpoloženi in motivirani, predvsem pa so igrali kolektivno in raznovrstno. Čeprav so z delnim izidom 8:0 na začetku zadnje četrtine prišli do prednosti 76:61, v 35. minuti pa so še vedno imeli 83:65, se je tekma odločila šele v zaključku.

Gostje so se namreč dobro minuto pred koncem približali na 85:83 in imeli celo napad za izenačenje ali vodstvo, toda prvi strelec dvoboja Brandon Jefferson je izgubil žogo in s peto osebno napako končal na klopi. Na drugi strani sta Andraž Rogelja in Ivan Držić s črte prostih metov potrdila dve točki in poskrbela za veselje med približno 800 gledalci, ki so se zbrali na tribunah.

Do konca lige za prvaka so še štirje krogi, v naslednjem 19. aprila bodo Hopsi gostili Krko, Union Olimpija pa Rogaško.

Značke: košarka, sta