Branilec Janeza Janše: takšne argumente najde ...

poroka-na-prvi-pogled, 3 Njena.si

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

0 13.04.2017 20:53:57

Rogaška - Zlatorog 77:75 (20:14, 31:36, 48:50; 69:69, 74:74)

Košarkarji Rogaške so v 6. krogu lige Nove KBM za prvaka po dveh podaljških premagali Zlatorog s 77:75 (20:14, 31:36, 48:50; 69:69, 74:74).

* ŠD Rogaška Slatina, gledalcev 900, sodniki: Javor (Ljubljana), Petek (Maribor), Zupančič (Ljubljana).
* Rogaška: Johns 2, Đuranović 12 (4:7), Davis 16 (3:3), Drobnjak 14 (4:4), Ferme 7 (2:2), Fon 5, Šantelj 17 (5:6), Grušovnik 2, Čamdžič 2.
* Zlatorog: Tratnik 13 (5:9), Rizvić 23 (5:7), Barič 9, Špan 15, Krušič 8 (2:2), Durnik 7 (1:4).
* Met za tri točke: Rogaška 5:23 (Davis 3, Ferme, Fon), Zlatorog 6:22 (Tratnik 2, Rizvić 2, Barič, Špan).
* Prosti meti: Rogaška 18:22, Zlatorog 13:26.
* Osebne napake: Rogaška 25, Zlatorog 20.
* Pet osebnih: Šantelj (35.), Đuranović (40.).

Dvoboje šestega kroga lige za prvaka sta odprli prvo- in tretjeuvrščeni ekipi prvenstva, z zmago Rogaške po dveh podaljških pa je lestvica ostala nespremenjena. Rogaška ostaja na vrhu, Laščani pa tretji. Ekipi sta se v tej sezoni pomerili šestkrat, po današnji zmagi Slatinčanov pa imata zdaj obe ekipi po tri zmage, ko gre za medsebojne obračune.

Tekmo so bolje odprli domači, a so pred koncem prvega polčasa pobudo prepustili gostom, Laško je po dveh četrtinah pobegnilo na pet točk prednosti, najprej na 29:34, nato še na 31:36. Gostitelji so po zaostanku nato v začetku zadnje četrtine z delnim izidom 6:0 prevzeli pobudo, a je njihov, s 17 točkami najboljši strelec, Leon Šantelj, s peto osebno napako moral na klop pet minut pred koncem rednega dela.

Nato je Darwin Davis začel zadevati trojke in Slatinčani so pobegnili na varno razliko. Vendar pa varovanci Aleša Pipana kapitulacije še niso podpisali. Z zbrano igro jim je uspelo zaostanek nadoknaditi, Ramo Rizvić pa je ob zvoku sirene prevzel odgovornost in s trojko zadel za izenačenje na 69:69. Dodatnih pet minut ni dalo zmagovalca, ekipi sta po izenačenih 74:74 morali odigrati še pet minut dodatka, kjer pa koša kar ni in ni bilo. Na koncu je pobudo znova imela Rogaška, Tadej Ferme je s prvo trojko na tekmi zadel za 77:75 in domača ekipa se je v tretjem poskusu znala ubraniti pred naletom gostov.

Pri domačih je bil tudi na koncu najboljši strelec Šantelj, ki je dosegel 17 točk, pri gostih jih je Ramo Rizvić zbral 23.

Ekipi bosta naslednjo tekmo igrali 19. aprila ob 20. uri. Rogaška se v 7. krogu odpravlja na gostovanje v Halo Tivoli k Unionu Olimpiji, medtem ko v Tri lilije k Zlatorogu prihajajo Helios Suns.

Značke: košarka, dp