Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

marjetka-voglar-in-rudi-mlakar, poroka-na-prvi-pogled Njena.si

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

0 12.04.2017 21:57:27

LTH Castings - Portorož 87:56 (19:12, 44:29, 64:46)

Košarkarji LTH Castings so v vnaprej odigrani tekmi 10. kroga lige Nova KBM za obstanek premagali Portorož s 87:56 (19:12, 44:29, 64:46).

* Dvorana Poden, gledalcev 50, sodniki: Grbić (Ljubljana), Smrekar (Nova Gorica), Mauer (Postojna).
* LTH Castings: Grubelič 12 (5:6), Sajevic 5, Bertoncelj 2, Grum 23 (2:4), Bošnjak 19 (6:6), Mlakar 8, Čučovič 12 (2:4), Stopar 6 (2:2).
* Portorož: Hvalec 5 (1:1), Volk 5, Borse 7, Testen 2, A. Cvetičanin 7 (3:4), Katonar 9, Radanovič 13 (0:1), Jovanovič 2, Medič 4, Pišot 2.
* Prosti meti: LTH Castings 17:22, Portorož 4:6.
* Met za tri točke: LTH Castings 6:20 (Grum 3, Sajevic, Grubelič, Bošnjak), Portorož 6:19 (Katonar 3, Radanovič, Borse, Volk).
* Osebne napake: LTH Castings 13, Portorož 23.
* Pet osebnih: /.

Dvoboj bodočih članov 2. SKL so dobili košarkarji LTH Castings, ki so v vnaprej odigrani tekmi 10. kroga zmagali s 87:56.

Ločani so do druge zmage v ligi za obstanek, hkrati druge proti Portorožu, prišli postopoma in zanesljivo. V prvi četrtini so postavili temelje (19:12), v drugi so nadaljevali delo (44:29), po treh četrtinah pa je bil zmagovalec več ali manj odločen (64:46).

Pri domačih je do dvomestnega števila prišel le Matija Radanovič (13 točk), v vrstah zmagovalcev pa je izstopal Luka Grum s 23 točkami, 11 skoki in štirimi podajami (indeks 29), 19 točk je dosegel Boštjan Bošnjak (19 točk, 6 skokov), po dvanajst pa Sandi Grubelič in Haris Čučovič.

Naslednjo tekmo bosta LTH Castings in Portorož igrala 15. aprila. V šestem krogu bodo Ločani gostovali v Kopru pri Sixt Primorski, Portorož pa bo gostil zasedbo Šenčurja Gorenjske gradbene družbe.