Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 11.04.2017 19:47:45

Konjičanke boljše od Janine

Košarkarice Konjic so v zadnjem, 10. krogu krogu drugega dela 1. SKL premagale Janino s 67:46 (12:14, 32:27, 46:39). Konjičanke so si že pred tem zagotovile nastop v polfinalu, Janina pa je končala na šestem mestu.

V prvem polčasu sta bili ekipi kar izenačeni, v prednosti pa so bile večinoma gostje. Favorizirane gostiteljice so do prve zanesljivejše točkovne prednosti prišle ob koncu druge in v tretji četrtini, a se tekmice še niso predale, saj so v 29. minuti zaostajale zgolj za štiri točke.

V zadnji četrtini pa so Konjičanke hitro pobegnile za več kot deset točk in prednost do konca le še nadgradile. Pri domačih je blestela Katja Klančnik s 26 točkami in 12 skoki, Maruša Podgrajšek pa je dodala 16 točk. Pri gostjah je bila s 15 točkami najučinkovitejša Tina Bastašič, Tjaša Muhovic pa je 12 točkam dodala 11 skokov.

V sredo bosta na sporedu še tekmi Athlete Celje - Triglav in Ilirija - Maribor.

Značke: košarka, ženske, dp